4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A félős kutyák egyik tünete, hogy félnek bizonyos talajformáktól, anygoktól, a lábuk elé eső optikai jelektől. A félelemnek ezt a formáját is terápiás módszerekkel és deszenzibilizáló tréninggel lehet kezelni.
Kedves Gazdi! Mindig csak a korcsoportnak, fajnak ivarnak megfelelő tápot szabad etetni és nem keverve! dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Erika! Teljesen igaza van abban, hogy a cicát kezelni kell. Ha bőrkaparékot vettek, akkor annak is ki kellett volna derülnie, hogy a fertőzést melyik atkafaj okozta. Ha ez nem visszakereshető, sajnos új vizsgálatot kell kérni. Az atka ellenes gyógyszerek receptkötelesek, használatuk pedig hónapokon át (legalább 3 hónap) szükséges. Viszonylag szűk az úgynevezett terápiás sávjuk macska esetében, tehát ami azt jelenti, hogy kis túladagolás már könnyen toxicus lehet. Ezek miatt mindenképpen állatorvosi felügyelet mellett alkalmazhatók. Ki kellene zárni egyéb bőrbetegségeket is, mert lehet, az "atkafertőzés" elfedi a tényleg, elsődleges problémát. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.
Jó napot! Szinte kizárt, hogy menhelyeken ezek a fajták előfordulnak. Perzsa és sziámi esetleg. A vásárlásra azt tudom ajánlani, nézzen körül az interneten az önt érdeklő fajtákat beütve a keresőbe. Biztosan rengeteg tenyésztőt talál. Az árakról nem tudok tájékoztatást adni.
Szia Egy 120 literes akváriumban egy hímet és 3-4 nőstényt tudsz tartani , nyugodtan társíthatod más békés halakkal ( neonhallal és rózsalazaccal is). A sziámi harcoshal számára minél több búvóhelyet alakíts ki , hogy a nőstények el tudjanak bújni a hím elől ha esetleg az agresszíven viselkedne.