4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Galambhimlő ellen érdemes immunizálni 2-3 hetes korban, Oltóanyagot állatorvos írhat fel, aki választ fog adni további kérdéseire is (ár, kiszerelés, stb.). Ha az állomány még nem esett át himlőn, akkor érdemes a összes madarat kezelni.
Díszhalak tartásánál alap követelmény , hogy levegőztető készülékkel szereljük fel akváriumunkat. Oxigén nélkül nem tud kialakulni az akvárium biológiai háztartása. Mesterséges környezetet hozunk létre állataink számára ezért különböző technikákkal rá kell segítenünk. Törekedjünk arra ne csak el legyenek, hanem jól is érezzék magukat. Ideális hőmérséklet 24-26 C.
Nagyobb wattszámú lámpa magoldja a problémát, úgy helyezze el hogy legyen alatta egy napozópont (pl. szikla vagy farönk) és legyen egy hűvösebb búvóhely is ahová az állat elhúzódhat. Kb ennyi az ideális terrárium.
Persze! A hüllők viszonylag jól tűrik a hűmérsékletváltozást ha nem hirtelen következik be. A legegyszerűbb ha a lavorba a medencéből mer ki egy kis vizet és a takarítás alatt abban van. Arra azért figyeljen hogy amikor visszateszi, akkor se legyen a víz más hőfokú. Egy olcsó hőmérő megoldja ezt a gondot.
3-4 kg-os, kistermetű, fejlődésben lévő cica nem számít kórosnak...