4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A kérdésről a kutya alapos "nőgyógyászati" vizsgálata nélkül legfeljebb találgatások szintjén lehet beszélni. Ha az álterhesség szóba jött, akkor valószínűleg nem régiben tüzelt is, így bármi szóba jöhet a méhen belül is. Ne legyen most már türelmetlen, ha holnap állatorvoshoz mennek, hamar kiderül, hogy mi a helyzet.
Az aggódását megértem, de ettől sajnos nem fog megjavulni a cica bőre. Valószínűleg allergiás lehet, de sok más kórkép is szóba jöhet. Mindenképpen, és minél előbb, állatorvosnak kellene őt látnia, vizsgálnia!
Nem mindegy milyen tápot eszik a kutya.. Előfordulhat valamilyen ásványi anyag, vitamin vagy nyomelemhiány a szervezetben, de lehet ez egy viselkedészavar is. Nehéz kideríteni az okot. Mindenképpen kérnék egy vérlaborvizsgálatot az állatorvostól, mert 10éves kutyában már gondolni kell szervi megbetegedésekre is. Ha a labor alapján nem találnak rendellenességet, akkor próbálkozzon valamilyen idős kutyának való vitaminkészítménnyel illetve immunrendszer erősítő készítménnyel.Viselkedészavarokra rendelkezésre áll pl egy feromon hatású párologtatós készítmény, amelyről állatorvosa tud tájékoztatást adni.
Ha a madár székletének álaga híg, sárgás színű esetleg bűzös, akkor baktérium-, vírusfertőzésről lehet szó, amit antibiotikumokkal lehet kezelni. Ehhez keressen fel egy állatorvost. A hullámos napi magfogyasztása hozzávetőlegesen 2-3cl. Ha ennél jelentősen kevesebbet eszik, akkor gyanakodhat betegségre. Amennyiben hátára fektetett madarat kézben tartva kitapintja a mellcsontját és az élesen kiemelkedett az izomzatból, úgy egyértelműsíthető a soványsága.
A leírtak alapján parazitózistól a baktériumfertőzésen át a kannibalizmusig, bármi okozhatta a tüneteket. Keresse fel a közeli állatorvost a pontos diagnózis és kezelés céljából!