4721. Sasszinkron: ragadozómadár számlálás 3 napon át
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
Szerda reggel elpusztult Vobara, a Fővárosi Állatkert egyik koalája. A boncolás szerint halálát bélcsavarodás okozta.
A kölyökkutyák izgalmasnak, játékra hívónak találják a hozzájuk intézett gügyögésszerű beszédet, a felnőtt egyedek azonban közömbösek maradnak - állapították meg francia szakemberek.
Az egzotikus madarak iránti egyre növekvő kereslet komoly kockázatot jelent az őshonos madárfajokra - figyelmeztetnek a kutatók, akik szerint a kalitkáikból esetleg kiszabaduló madarak új populációkat hozhatnak létre a hazájuktól távol eső területeken, és vetélytársai lehetnek a helyi fajoknak.
Az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya 2017-ben a mocsári békát választotta az év kétéltűjének, mert egyfelől csodálatos látványt nyújtanak a kék nászruhás hímek, másrészt pedig aggasztó tény a csökkenő állományuk.
Üdv, A hüllőknél, így a teknősöknél nagyon gyakori, hogy ha betegek, csak egyféle tünetet mutatnak, mégpedig azt, hogy nem esznek. Ezért érdemes lenne minél előbb elvinni a teknőst egy hüllőkkel foglalkozó kollégához... -Éva
További vizsgálatokra lenne szüksége.
Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz, akár máshoz is, minta kinél korábban voltr!
Pihentetni kell és állatorvosnak szólni Vizsgálat után tudja megállapítani, hogy csak meghúzta vagy komolyabb probléma van a háttérben.
Szerintem ez csak véletlen egybeesés lehet. A védőoltásra való allergiás reakció az oltás beadását követő néhány órán belül jelentkezik, ami lehet akár hányás is. Három nappal utána valami más probléma miatt jelentkeznek a tünetek.