4721. Sasszinkron: ragadozómadár számlálás 3 napon át
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
Szerda reggel elpusztult Vobara, a Fővárosi Állatkert egyik koalája. A boncolás szerint halálát bélcsavarodás okozta.
A kölyökkutyák izgalmasnak, játékra hívónak találják a hozzájuk intézett gügyögésszerű beszédet, a felnőtt egyedek azonban közömbösek maradnak - állapították meg francia szakemberek.
Az egzotikus madarak iránti egyre növekvő kereslet komoly kockázatot jelent az őshonos madárfajokra - figyelmeztetnek a kutatók, akik szerint a kalitkáikból esetleg kiszabaduló madarak új populációkat hozhatnak létre a hazájuktól távol eső területeken, és vetélytársai lehetnek a helyi fajoknak.
Az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya 2017-ben a mocsári békát választotta az év kétéltűjének, mert egyfelől csodálatos látványt nyújtanak a kék nászruhás hímek, másrészt pedig aggasztó tény a csökkenő állományuk.
Üdvözlöm, sajnos így ilyen távolságból csak viselkedés alapján nehéz mindezt megítélni, mert gyakorlatilag bármilyen kombinációba előfordulhat h egyes egyedek nem kedvelik egymást. Üdv-Éva
Ez tipikusan az a kérdés, amire internetes úton nem lehet semmit válaszolni. Vinni kell újra állatorvoshoz, (esetleg másikhoz, mint korábban) vizsgálni kell, esetleg műszeresen is (pl. hasűri ultrahang, rtg) és esetleg laborvizsgálatokat is érdemes lehet végeztetni.
A heveny megbetegedés - igaz sokszor több hónapos gyógykezelés hatására - teljes gyógyulással végződhet. Az idült kórforma prognózisa jóval kedvezőtlenebb,ezesetben teljes gyógyulással nem számolhatunk,sőt egyre rosszabb állapotba kerül a kutya.
Kedves gazdi! Sajnos ez is olyan, amit látatlanban nem lehet megállapítani. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz. A szemgolyón kék film figyelhető meg, ezt a jelenséget hályogosodásként ismerjük. A hályog következtében a kutya látása romlik./Más ok is vezethet látáskárosodáshoz/. Ez a kutya számára nem jelent nagy problémát, mivel elsősorban az orra és a füle alapján tájékozódik. Ajánlatos ilyenkor a lehető legkevesebbet változtatni a lakókörnyezeten.
Tisztelt Érdeklődő! Ennyiből sajnos nem lehet megállapítani, hogy mi a hörcsöge problémája, ehhez kellene egy állatorvosi kivizsgálás, hogy biztosat lehessen megállapítani, kérem keresse fel állatorvosát, aki személyesen meg tudja vizsgálni a hörcsögét. Természetesen a dolog nem feltétlen utal daganatra, de így, interneten keresztül, pár sorból lehetetlen megmondani a valóságot. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)