4721. Sasszinkron: ragadozómadár számlálás 3 napon át
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
Szerda reggel elpusztult Vobara, a Fővárosi Állatkert egyik koalája. A boncolás szerint halálát bélcsavarodás okozta.
A kölyökkutyák izgalmasnak, játékra hívónak találják a hozzájuk intézett gügyögésszerű beszédet, a felnőtt egyedek azonban közömbösek maradnak - állapították meg francia szakemberek.
Az egzotikus madarak iránti egyre növekvő kereslet komoly kockázatot jelent az őshonos madárfajokra - figyelmeztetnek a kutatók, akik szerint a kalitkáikból esetleg kiszabaduló madarak új populációkat hozhatnak létre a hazájuktól távol eső területeken, és vetélytársai lehetnek a helyi fajoknak.
Az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya 2017-ben a mocsári békát választotta az év kétéltűjének, mert egyfelől csodálatos látványt nyújtanak a kék nászruhás hímek, másrészt pedig aggasztó tény a csökkenő állományuk.
Kedves Gazdi! Ezek valóban allergiás tünetek. Az allergia nem öröklődő állapot. De valóban igen kellemetlen és mindenképpen enyhitést igényel. Van mód vérből megállapítani, hogy pontosan mikre allergiás a kutyus, de preciz eredményt csak 1 éves kortól lehet várni. Addig különféle tüneti kezelésekkel lehet enyhiteni a viszketegséget. Azután már lehet alkalmazni a hiposzenzitizáció módszerét, ami hosszútávú megoldást jelent. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Kitti! Ezt a problémát nagyon jól meg szokta oldani a CHARMIL PLUS gél használata. Részletek itt: http://www.garuda.hu/hun/allatgyogyaszat/haszonallatoknak/sertes/charmil-plus-gel-50-g.html Hatékonyan tartja távol a legyeket és egyéb rovarokat, mindemellett vírus-, gomba- és baktériumölő hatással bír, segíti a sebgyógyulást. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Állatorvos kollégának látnia kellene, sok betegség okozhat ilyen problémát: torok-mandulagyulladás, idegentest, beidegzési, állkapocsízületi probléma stb.
Jól tudja, ismételni kellett volna. Azt javasolnám, hogy a most kapott Leucofeligent 2 hétre ismételjék, aztán évente...
A pontos betegséget nehéz volna a leírás alapján megállapítani. Több oka is lehet, mutassa meg egy állatorvosnak!