4721. Sasszinkron: ragadozómadár számlálás 3 napon át
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
A kezdeményezés célja a ragadozómadarak bemutatása, a lakosság figyelmének felhívása hazánk rendkívül gazdag ragadozómadár-állományára és a fokozottan védett parlagi sasok védelmére.
Szerda reggel elpusztult Vobara, a Fővárosi Állatkert egyik koalája. A boncolás szerint halálát bélcsavarodás okozta.
A kölyökkutyák izgalmasnak, játékra hívónak találják a hozzájuk intézett gügyögésszerű beszédet, a felnőtt egyedek azonban közömbösek maradnak - állapították meg francia szakemberek.
Az egzotikus madarak iránti egyre növekvő kereslet komoly kockázatot jelent az őshonos madárfajokra - figyelmeztetnek a kutatók, akik szerint a kalitkáikból esetleg kiszabaduló madarak új populációkat hozhatnak létre a hazájuktól távol eső területeken, és vetélytársai lehetnek a helyi fajoknak.
Az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya 2017-ben a mocsári békát választotta az év kétéltűjének, mert egyfelől csodálatos látványt nyújtanak a kék nászruhás hímek, másrészt pedig aggasztó tény a csökkenő állományuk.
Sajnos ez tipikusan olyan helyzet, amit így elmondás, leírás alapján nem lehet véleményezni jól, mert sokféle olyan apróságtól függ a válasz, amit csak a cica nagyon alapos vizsgálatával lehet eldönteni. Lehet akár komoly baja is, de lehet, hogy csak egyszerűen kötőhártya hurutja van. A váladék lemosása nem árt, sőt, ez kifejezetten hasznos. Igyekezzen mielőbb megmutatni orvosnak!
A rendszersebón etetett magkeverék mellett, ebben a korban már elég kétnaponta a tojásos-sárgarépás lágyeleség. A leválasztás optimális ideje a kirepülést követő 2. hét, mikor már a fiókák önállóan törik a magokat.
Amennyiben japán, vagy kínai fürjről van szó, úgy érdemes fagymentes helyen teleltetni őket. Más fajták, például a copfos fürj, jól viseli a zord időjárást, amennyiben fedett helyre tudnak elhúzódni a téli csapadék elől.
Sajnos amit leírt, annak alapján annál többet nem lehet megállapítani, mint azt, hogy valami baja van. Mindenképpen és minél előbb állatorvosnak kellene megmutatni! Akár komoly baja is lehet, kijáró kandúrként sokféle betegség jöhet szóba.
Amennyiben a daganat elhelyezkedése lehetővé teszi a teljes kiirtást, mindenképp javasolt a műtét. A kutyus kora miatt javasolt lenne alaposan kivizsgálni (labor, EKG), hogy az altatás minél kevesebb kockázatot jelentsen. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós