471. Hogyan viselkedik a tengerimalac velünk és társaival?
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
Az árvák szerencsére nem maradnak mindig gondozó nélkül. Igaz, nem mindenkinek jut a saját fajtársai közül pótmama, de ez nem is probléma. Egy nyuszigyereket például egy macskamama vett pártfogásába. Nézd csak!
Egy hideg, havas novemberi estén találkoztunk először kis történetem főszereplőjével, Sutyival. Házunk szomszédságában, a fal tövében kuporgott...
A növényevő fajokat szinte mindenféle gyümölccsel és zöldséggel etethetjük, míg a rovarevőket tücsökkel és lárvákkal kínálhatjuk.
Célszerű és javasolt is, hogy tenyésztőnél vásároljunk, mert a vásárlás alkalmával saját magunk is megtekinthetjük, hogy milyen körülmények között tartható és tenyészthető az általunk kiválasztott madár.
A madárka feltehetően baktérumfertőzésben szenved, így elkerülhetetlen az állatorvos felkeresése, aki nélkül nem adják ki a kezeléshez szükséges antibiotikumot. Baktérium tenyésztés nélkül a gyógyszer általában egy olyan szélesspektrumú antibiotikum, mint az Enrofloxacin, vagy valamilyen tetran származék. Az öklendezés lehet már egy fél éves madár esetén is az udvarlási időszakban jelentkező etetőreflex, de ez inkább krémes, un. begytej jellegű, nem magokat öklendeznek fel. A folyékony ürülék, amennyiben bélsárral kevert, bűzös, úgy egyértelmű baktériumfertőzésre utal, ha vízszerű, akkor a madár sokat ivott.- Persze ezt nem ok nélkül tette. Jobb esetben túl magas lakáshőmérséklet, helyváltoztatással járó viselkedési zavar, de általában inkább a lázas állapot jele. De pontosabb diagnózist a kezelő orvos fog adni.
Kedves Gazdi! Természetesen semmi sincs még veszve, rendszeres és következetes odafigyeléssel a kutyus rövid időn belül szobatiszta lesz. A folyamat talán legnehezebb része, hogy egyértelmű visszajelzéseket (dicséret, tiltószó) adjon azzal kapcsolatban, hogy mit vár el tőle. A kutyák ebben a korban már több ideig is képesek visszatartani szükségleteiket, és ez akár előnyként is felfogható. Az etetéseket követően vigye ki a szabadba - lehetőleg mindig ugyanarra a helyre - és várja ki, amíg el nem végzi a dolgát. A nap többi részében célszerű figyelni a viselkedését: ha nyugtalanul-keresgélve szimatol vagy megpróbál könnyíteni magán, akkor tiltószó kíséretében minél hamarabb jusson ki vele a szabadba, majd dicsérje meg sikeres "művelet" után. Fontos, hogy ha véletelnül bevizel, akkor nagyon alaposan tüntesse el annak szagát és nyomait! Illetve azt is hasznos lehet, ha megfigyeli az ürítések rendszerességét. Weboldalunkon több cikket is talál a témában, keressen rá bátran!
Kedves Molnár István! Szerintem felügyelet nélkül ne hagyja a két cicát, csak ha már egymással megbarátkoztak. A nagy a területét védi/védheti, a pici pedig csak játszik. Ez a helyzet idővel vagy javulni fog, és a nagy nem fogja bántani, vagy komolyabb sérüléseket fog okozni a picin. Ez utóbbi esetben el kell különíteni a két állatot...
Nyugodtan váltogathatja a senior és a diétás tápot, de legalább évente egyszer javasolt a veseparaméterek kontrollálása. A Béres Minerát kaphatja, jó táplálékkiegészítő.
Nem lesz komolyabb baja, de ezen a szemcsepp nem segít, sajnos csak műtéti megoldása van. A szemcsepp a másodlagos fertőzések megelőzését szolgálhatja, ha antibiotikumos.