471. Hogyan viselkedik a tengerimalac velünk és társaival?
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
Az árvák szerencsére nem maradnak mindig gondozó nélkül. Igaz, nem mindenkinek jut a saját fajtársai közül pótmama, de ez nem is probléma. Egy nyuszigyereket például egy macskamama vett pártfogásába. Nézd csak!
Egy hideg, havas novemberi estén találkoztunk először kis történetem főszereplőjével, Sutyival. Házunk szomszédságában, a fal tövében kuporgott...
A növényevő fajokat szinte mindenféle gyümölccsel és zöldséggel etethetjük, míg a rovarevőket tücsökkel és lárvákkal kínálhatjuk.
Célszerű és javasolt is, hogy tenyésztőnél vásároljunk, mert a vásárlás alkalmával saját magunk is megtekinthetjük, hogy milyen körülmények között tartható és tenyészthető az általunk kiválasztott madár.
Állatkereskedésekben lehet kapni kis, sarokba helyezhető nyuszi-, illetve tengerimalac-wc-t, amibe érdemes szénát vagy forgácsot tenni. Ha tetszik a kisállatnak, akkor oda fog járni üríteni, de erre semmi garancia nincsen. Egy próbát azért megér.
A csincsilla szőr csomósodását több minden okozhatja. Létezik külön a csincsillák számára készített apró szemű, lágy homok, ami nem sérti meg a bundájukat, viszont a célnak megfelel. Okként szerepelhet a vitamin- vagy rosthiány, ezért érdemes változatosan, és vitaminban gazdag étrendet biztosítani nekik. Elég a rágcsálóknak készített vitamin, vagy probiotikum adása napi rendszerességgel. És természetesen ok lehet a tengerimalaccal való együttélés eredménye is, hiszen sokszor nyalogathatják egymást, aminek a következtében összecsomósodik a csincsilla szőre.
Ha az Ön nyuszija nőstény, akkor könnyen lehet, hogy fészket szeretne építeni, és ezért halmozza fel a szájában a szénát. Bak nyusziknál más lehet az ok, de minden esetben az orr körüli váladékozást figyelni kell, ha továbbra is folyik a nyuszi orra, akkor azt komolyan kell venni, és kezelni kell!
A nyuszi vizeletének mennyiségét az elfogyasztott víz és zöldség mennyisége befolyásolja. Ha sűrű a vizelet, érdemes megvizsgáltatni, lehet, hogy gyulladás is van a háttérben. Az orr körüli váladék megjelenése mindig aggodalomra ad okot. Ha társul hozzá tüsszögés, vagy pár napon belül nem szűnik meg a váladékozás, orvoshoz kell vinni a nyuszit!
Véleményem szerint egy madár sem szereti, ha a költésben zavarják. Ha nagyon szeretné ellenőrizni a fiókanevelés menetét, akkor azt a legritkábban tegye.