4751. Csipked az egykor szelíd pónim. Mit tegyek?
A Dr. Háziállat szakértője hasznos tanácsot adott a csipkedő póni kérdésre, érdemes elolvasni a választ.
A Dr. Háziállat szakértője hasznos tanácsot adott a csipkedő póni kérdésre, érdemes elolvasni a választ.
Három fehér oroszlán (Panthera leo krugeri) született a Nyíregyházi Állatparkban. Hallgasd meg félelmetes oroszlánbőgésüket!
Ha megnézed az alábbi képeket, te is megérted! Nincs jobb hely egy kiürült papírdoboznál. Sőt, minél kisebb. annál nagyobb a kihívás!
A macskák bajsza érzékeny, és a legkisebb nyomásra is reagál - így kedvencünket megzavarhatja, ha bajsza hozzáér az etetőtálhoz. Ezért fejlesztette ki a Whiskas az új, bajusz-barát tálat, amely nem zavarja azokat az okos bajszokat.
A szépséges brit ezüstcirmos, Erzsébet Fenevadova nem csak macskás témákban nyilvánul meg. Most a Magyar Élelmiszerbank munkáját támogatja – nem is akárhogyan!
A hányás, hasmenés, étvágytalanság számos betegségre utalhat egy kiscicánál. Vírusok és paraziták is jelen lehetnek szervezetében. Mielőbb meg kellene mutatni a cicát egy állatorvosnak!
A leírás és a kérdés feltevése is elég általános, így csak általánosságban lehet rá válaszolni. A megadott méretű terráriumban többféle kistestű hüllő is tartható, például szkinkek, gekkók. Hüllők mellett különféle ízeltlábúak (madárpók, skorpió) esetleg puhatestűek (pl. achátcsiga) is szóba jönnek. Javaslom megfelelő szakkönyvek illetve az internet böngészését.
Itt lenne az ideje egy szemész specialistát felkeresni, mielőtt az állat teljesen megvakul.
A csahos lecsendesítésének első lépése, hogy rájöjjünk: miért csap egyáltalán ekkora zenebonát? A kutyák végső soron bármilyen ok miatt ugathatnak. Ugatnak, ha izgatottak vagy ha egyedül érzik magukat. Ugatnak, hogy felhívják magukra a figyelmet vagy ha betolakodó idegenre akarnak figyelmeztetni. Néha egész egyszerűen jókedvükben ugatnak.
A kecskepapagájok 8 évesen már igen öregnek számítanak. Meg lehet próbálni egy antibiotikumos kenőccsel (pl. Tetran) való kezelést. Ha gyulladás van a "csomó" alatt, akkor a kezelés hatására rövidesen látható lesz az eredmény. Ha egyedül tartott szobamadár, akkor az atkafertőzésnek kicsi az esélye (kezelése pl. Ivermectin-nel). Amennyiben sejtburjánzás, úgy az antibiotikumra nem fog reagálni. Állatorvosnak kellene megmutatni és ő dönti el, hogy műtéttel eltávolítható-e, illetve egyáltalán el kell-e távolítani.