4756. Két barnamedve érkezett a Budakeszi Vadasparkba
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Válságba jutott a magyarországi struccágazat, jelentősen visszaesett a kereset, csökkentek az értékesítési árak, a haszon főként a szlovák, román, olasz és cseh feldolgozóké, ezért egyre kevesebben foglalkoznak Magyarországon strucctartással - számolt be Zoufal Béla, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Zagyvarékason élő strucctartó az MTI-nek.
Veszettségben pusztult el egy kecske és gidája a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bekecsen a múlt héten. A veszettség az egyik legveszélyesebb zoonózis, azaz állatról emberre terjedő betegség.
Vérbő mese a kullancsokról. Ha nevetni és tanulni szeretnél egyszerre, nézd meg a legújabb Zállatorvos videót.
Radikális szemléletváltást sürget a Rex Kutyaotthon Alapítvány a hazai állatvédelemben, ezért 2017 május 6-án megalapítják a Felelős Állattartás Napját.
A görögteknősöknél a farok különbözik a két ivarnál. A hímek farka vastagabb a nőstényekénél. A teknősöket hetente egyszer, langyos vízben érdemes megfürdetni.
Amikor a kutya megharapta, akkor a nagyobb baj megelőzéseként homeopátiás gyógyszerrel lehetett volna kezelni a kis lógófülűt. Most már nem ajánlom a "házilagos" kezelését. Tehát: irány az állatorvos!
Macskák tüzelésénél nem jellemző a vér megjelenése, a tüzelésre inkább az állat viselkedése (fetrengés, vernyogás, dörgölőzés, stb.) utal és emellett a péra enyhe duzzanata, nedvesedése látható. A vér talán valami sérülés, harapás következtében kerülhetett a fekhelyre, a bágyadtság indoka lehetne ebben az esetben a magas láz (például sebfertőzés következtében). Javasolnám, hogy állatorvosnak mutassák meg a cicát, ha még mindig betegeskedik.
A "lánynak vásárolt papagáj nem repül, mintha valamije megsérült volna, plusz az egyik szemét soha nem nyitja ki teljesen, mintha nem is tudná" - részét itt nem tudom részletezni. A leírása alapján ugyanis a kis papagájt állatorvosnak kellene megmutatni, mert egy alapos kivizsgálás kiderítené, hogy van-e sérülése. A kérdésnek a második része, miszerint "másik papagáj odarepül mellé és a csőre körül valamit csinál" - szerintem arra utalhat, hogy egy párról van szó és ezért a hím madár udvarol a kislánynak.
Ez a viselkedés a kutyánál ösztönös és nem nagyon lehet rajta változtatni. Rá kell szólni határozottan, de büntetni nem érdemes. A tüzelés lezajlása után általában megszűnik a probléma. Esetleg nyugtatni lehet még, de ezzel feltétlenül forduljon állatorvoshoz.