4756. Két barnamedve érkezett a Budakeszi Vadasparkba
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Válságba jutott a magyarországi struccágazat, jelentősen visszaesett a kereset, csökkentek az értékesítési árak, a haszon főként a szlovák, román, olasz és cseh feldolgozóké, ezért egyre kevesebben foglalkoznak Magyarországon strucctartással - számolt be Zoufal Béla, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Zagyvarékason élő strucctartó az MTI-nek.
Veszettségben pusztult el egy kecske és gidája a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bekecsen a múlt héten. A veszettség az egyik legveszélyesebb zoonózis, azaz állatról emberre terjedő betegség.
Vérbő mese a kullancsokról. Ha nevetni és tanulni szeretnél egyszerre, nézd meg a legújabb Zállatorvos videót.
Radikális szemléletváltást sürget a Rex Kutyaotthon Alapítvány a hazai állatvédelemben, ezért 2017 május 6-án megalapítják a Felelős Állattartás Napját.
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatorvosának, mert a sebek lehetnek fertőzés, daganatos megbetegedés, stb. miatt is. HA a sebet magának okozz a macska (véresre vakarja a fülét), akkor akár lehet rühös is. Ez kíméletlen viszketést okoz, de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Emberre veszélytelen, de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó, mert az állat szenved tőle, és társait tovább fertőzi. A szőrhullásról: A cicákat mindenképpen el kell vinni mielőbb a kezelő állatorvosukhoz, aki alapos fizikális vizsgálat után elvégzi az ilyenkor szokásos kiegészítő vizsgálatokat (bőrkaparék-vizsgálat, baktérium- és gombatenyésztés, vérvizsgálat). A bőrbetegségek mindik komplex oktanúak. A tünetek ellenére felmerül még a gombás, illetve a parazitás háttér is. Mindenképpen fontos kideríteni a kiváltó okot, hogy célzott kezeléssel meg lehessen gyógyítani őket. Házilag nem érdemes kezelni, amíg nem tudja, hogy pontosan mi okozza a tüneteket...
Inkább azt a tojót kellene különtenni,amelyik kevésbé harmonizál a hímmel. Ha a tojó szaporodna, de a hím még nem ivarérett, akkor magtalanok lesznek a tojások.
Kedves Zommbee, a hintát etető hullámost orvoshoz kéni vinni, ezt a választ kapta Rácz Sándor madárszakértőtől: Hullámosunk nem beszél csak eteti a hintáját... A képen nem nimfa van, hanem hullámos papagáj.... 3-4 hullámos kalitka igánye: A leendő volier méretezésekor inkább az elhelyezésre szánt lakásrész mérete, a takaríthatóság, a madártartás során elvégzendő egyéb feladatok szempontjai legyenek mérvadók. Alapszabály, hogy nagy röpde nincs, 2 pár minimális szükségletének, várható szaporulatuk leválasztásig való elhelyezésével egy kb. 50x80cm alapterületű 70cm magasságú kalit már minimálisan elegendő, de sok megoldás létezhet a szekrény mérettől a madárszobáig. Odút legalább még egyet, de inkább kettőt kellene beszerezni, hogy legyen némi válogatási lehetőség, illetve ha a még ki nem repült fiókák mellett a tojó új költést készít elő, akkor azt másik odúba tehesse. A hullámos röpde váza készülhet keményfából is, de a fémváz praktikusabb. Rácsanyagnak megfelel a fonott, aprószemű "pintyháló", de alkalmasabb a 19x19mm-es szemátmérővel készült, legalább 1mm vastag drótból készült pontheggeszett háló. Ha külső elhelyezésre kerülne a röpde, akkor a drótvastagság legalább 1,4mm legyen. hullámos tartásáról itt olvashat >> Hullámos papagáj Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Kedves Gazdi! A leírása alapján csak annyit látok, hogy a cicája központi idegrendszeri tüneteket mutat, amely lehet organikus neurológiai probléma, de lehet epilepsziás tünet is. Nem mindegy, hogy milyen betegséggel állunk szemben, mert a diagnózisnak megfelelően tudunk csak gyógyszerezést előírni. Nagyon sok tünetet mutat a macskája, kiemelnék egyet; pl.: tipikus tünet, hogy ha megrázza a fejét, akkor az oldalára dől. Ilyen esetekben egy alapos belgyógyászati és neurológiai kivizsgálás szokott eredményre vezetni. Mindenképpen javaslom, hogy keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
NEM viselkedési zavar, ha nem az ivaréréssel és a szexuális konkurenciával és a kettőjük közötti rangsorral összefüggő jelenség. IGEN - azonnal ivartalaníttatni, (legalább az egyiket !) majd 4-6 hónap után beállítani a két kutya közötti rangsort.