4756. Két barnamedve érkezett a Budakeszi Vadasparkba
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Válságba jutott a magyarországi struccágazat, jelentősen visszaesett a kereset, csökkentek az értékesítési árak, a haszon főként a szlovák, román, olasz és cseh feldolgozóké, ezért egyre kevesebben foglalkoznak Magyarországon strucctartással - számolt be Zoufal Béla, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Zagyvarékason élő strucctartó az MTI-nek.
Veszettségben pusztult el egy kecske és gidája a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bekecsen a múlt héten. A veszettség az egyik legveszélyesebb zoonózis, azaz állatról emberre terjedő betegség.
Vérbő mese a kullancsokról. Ha nevetni és tanulni szeretnél egyszerre, nézd meg a legújabb Zállatorvos videót.
Radikális szemléletváltást sürget a Rex Kutyaotthon Alapítvány a hazai állatvédelemben, ezért 2017 május 6-án megalapítják a Felelős Állattartás Napját.
Nekem úgy tűnik, hogy nem igazán tiszta a kép, hogy mi is pontosan a kutyájuk problémája. Gyanítom, hogy a hallójárat beszűküléséről van szó, ami az idült gyulladás következménye lehet. Azt tudnám ajánlani, hogy távolból történő megoldás keresés helyett hozzáértő állatorvosnak kellene a kutyát megmutatni, de nem akkor, amikor legközelebb hazajön külföldről, hanem minél előbb.
Kedves Gazdi! A 8 éves palotapincsi már nem fiatal, érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, mert nehéz lenne látatlanban megtippelni, hogy miért nem találja a helyét.
A por ltt nem ér sokat (meg lenyalhatja), nyakörv adható 3 hónaposnak, féreghajtás, alapos bolhairtás után. amennyiben nem vakarózik, begyógyula seb. Üdv
A Cushing-kór gyakori betegség a kutyáknál, és valóban komoly probléma, de ma már közel sem annyira kezelhetetlen, vannak erre jó gyógyszerek, amelyekkel teljesen meggyógyítani nem lehet, de igen sokat javíthat az állapotán. Az sem igazán mindegy, hogy valóban van-e daganat valahol a szervezetében, vagy ez csak egy sejtés? Ezt mindenképpen ki kellene vizsgáltatni és pontosan kéne tudni. Igazából én azt ajánlanám, hogy keressenek egy másik állatorvost, aki esetleg más szemlélettel, több tapasztalattal tud hozzáállni a betegségéhez. A homneopátiás kezelési léehetőségről én nem tudok nyilatkozni, én nem vagyok homeopata állatorvos.
Üdvözlöm, A lényeg az lenne, hogy a takarmányunk kb. 90% a fagyasztott kishalból álljon. Ha ez nem megoldható, jobb ha inkább nem kapnak minden nap... de szárított eleséget ne kapjanak ilyen sokat, mert az nem megfelelő nekik. -Éva