4756. Két barnamedve érkezett a Budakeszi Vadasparkba
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Válságba jutott a magyarországi struccágazat, jelentősen visszaesett a kereset, csökkentek az értékesítési árak, a haszon főként a szlovák, román, olasz és cseh feldolgozóké, ezért egyre kevesebben foglalkoznak Magyarországon strucctartással - számolt be Zoufal Béla, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Zagyvarékason élő strucctartó az MTI-nek.
Veszettségben pusztult el egy kecske és gidája a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bekecsen a múlt héten. A veszettség az egyik legveszélyesebb zoonózis, azaz állatról emberre terjedő betegség.
Vérbő mese a kullancsokról. Ha nevetni és tanulni szeretnél egyszerre, nézd meg a legújabb Zállatorvos videót.
Radikális szemléletváltást sürget a Rex Kutyaotthon Alapítvány a hazai állatvédelemben, ezért 2017 május 6-án megalapítják a Felelős Állattartás Napját.
Elegendő nedves törlést alkalmazni sima vízzel. A cica időnkénti féregtelenítése ajánlott, és nem kell tartaniuk egyéb fertőzése.
A két kutyát el kell különíteni (azaz a szukát más helyre vinni). A kan kutyus rövidtávon kaphat nyugtatót, hosszabb távra viszont az ivartalanítást és a kutyaiskolát vagy -kiképzőt javasolnám.
Kora és a tünetek miatt sokféle betegség szóba jöhet, úgyhogy azt javasolom, vigye el másik állatorvoshoz...
Igen. Kistestű kutyában és kölyökben még ennél magasabb is lehet.
Kedves Gazdi! Állatorvosnak mutassa meg feltétlenül a cicát, ezeknek a tüneteket több minden is okozhatja!