4756. Két barnamedve érkezett a Budakeszi Vadasparkba
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Válságba jutott a magyarországi struccágazat, jelentősen visszaesett a kereset, csökkentek az értékesítési árak, a haszon főként a szlovák, román, olasz és cseh feldolgozóké, ezért egyre kevesebben foglalkoznak Magyarországon strucctartással - számolt be Zoufal Béla, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Zagyvarékason élő strucctartó az MTI-nek.
Veszettségben pusztult el egy kecske és gidája a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bekecsen a múlt héten. A veszettség az egyik legveszélyesebb zoonózis, azaz állatról emberre terjedő betegség.
Vérbő mese a kullancsokról. Ha nevetni és tanulni szeretnél egyszerre, nézd meg a legújabb Zállatorvos videót.
Radikális szemléletváltást sürget a Rex Kutyaotthon Alapítvány a hazai állatvédelemben, ezért 2017 május 6-án megalapítják a Felelős Állattartás Napját.
Kedves Zsuzsa! Csak egy tipp, de szerintem ez lehet egy térdízületi sérülés, szalagszakadás, egyéb. Elég tipikusnak tűnik. Bővebb info a www.kutyaterd.hu oldalon olvasható. De természetesen vigyék el orvoshoz, alaposan vizsgáltassák meg és ha kell Röntgen. Tisztelettel, Dr. Fux Attila A kutyák izületi gyulladásának kezelése és a fájdalom megszüntetése A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség) Mit tehetünk a kutyák egészséges ízületeiért? Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás?
Ránézésre egy felületes, bakteriális bőrfertőzésnek látszik. Betadinos oldattal fertőtlenítheti naponta. Ha egy héten belül nem múlik el, vigye őt állatorvoshoz! A szfinx gondozása Szfinx macska
Szia! Ilyen jellegű vizelet előfordulhat, ha nem kap elég folyadékot. Mivel nem tudod ellenőrizni hogy mennyi vizet iszik ezért mindenképpen adj neki lédúsabb zöldséget is. A nyusziknak amúgy is kell, mert a táp nem elég és ha csak azon eteted az nem egészséges. Adj neki egy kevés salátát, káposztát sárgarépát vagy almát. Ha a vizelete felhígul akkor megszűnik ez a színe- ha nem változik akkor sem, hogy eszik zöldséget, akkor mindenképp orvos- ez 1-2 napon belül kiderül - mert lehet szervi probléma okozza. Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - mit ehet a nyúl? Nevelhető-e szobatisztaságra egy nyuszi? Mit kell tudnod, ha nyulat szeretnél?
A megelőzéssel elkéstek mert az anyamacskát kellett volna oltatni Microsporon gomba ellen. Most már csak a kölykök oltásával lehet megoldani a megelőzést. A kölykök 8 hetes kortól olthatók és két oltás szükséges a megfelelő védelemhez 2-3 hét időközzel. Gombás fertőzés - mit tehetünk a macska bőrbetegsége ellen Ajánlott oltási program macskáknak Macskák védőoltási naptára
Szép estét! Az élelem bevédése magasabb ösztönszintű kutyák esetében “természetes”. A falkában minden egyednek joga van a megszerzett zsákmány birtoklására. Ez azonban egy házikedvenc esetén, főleg gyerek mellett, nem igazán jó dolog. Mivel még fiatal a kutya ezért azt javasolom, hogy továbbra is etesse a gyerek kézből, de szülői felügyelet mellett. Nem írta,mit eszik a kutya, de pl a ha tápot, akkor azt lehet viszonylag kis adagokban adni és a kutya jobban tudja fúrni az orrát a gyerek tenyerébe. Ha ez jól megy, akkor lehet picit simogatni is etetés közben. Ezek sok esetben célravezető gyakorlatok. Ha van lehetőség, menjenek kutyaoviba (akár hozzánk, vagy más helyileg közeli iskolába) ahol segítenek a kutya megfelelő szocializációjában és a kislány is tanulhat még a kutyákról. Sok sikert kívánok Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió Mit egyen a kiskutya? Hogyan idomítsuk, tréningezzük a kiskutyát? 1. rész