4756. Két barnamedve érkezett a Budakeszi Vadasparkba
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Válságba jutott a magyarországi struccágazat, jelentősen visszaesett a kereset, csökkentek az értékesítési árak, a haszon főként a szlovák, román, olasz és cseh feldolgozóké, ezért egyre kevesebben foglalkoznak Magyarországon strucctartással - számolt be Zoufal Béla, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Zagyvarékason élő strucctartó az MTI-nek.
Veszettségben pusztult el egy kecske és gidája a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bekecsen a múlt héten. A veszettség az egyik legveszélyesebb zoonózis, azaz állatról emberre terjedő betegség.
Vérbő mese a kullancsokról. Ha nevetni és tanulni szeretnél egyszerre, nézd meg a legújabb Zállatorvos videót.
Radikális szemléletváltást sürget a Rex Kutyaotthon Alapítvány a hazai állatvédelemben, ezért 2017 május 6-án megalapítják a Felelős Állattartás Napját.
Komplex parazitaellenes kezelés javasolt Nyomelem,-ásványianyag pótlás szükséges Bizonytalan az oktan, ha nincs javulás, állatorvosnak meg kell mutatni
1./ 3-4 x 30- 60 perc / nap intenzív elfoglaltság biztosítása a kutyának 2./ benti alvó/pihenőhely kialakítása
Attól, hogy a múltban volt valamilyen bőrbetegsége, még nem azt jelenti, hogy ez ugyanaz a betegség. Egy bőrproblémának sokféle oka lehet, a külső élősködőtől, a gombán át, belső szervi, hormonális okok. Javasolnám hogy vigye el a legközelebbi kollégához és közösen derítsék ki az okot. Érdemes lenne az okot is kideríteni, nem csak a tünetet kezelni.
Csak akkor vállalkozzon a fióka felnevelésére, ha azt a szülei nem etetik! A papagájok kézzel nevelésére ma már igen jó összetételű, langyos vízzel (37-40C fok közt) hígítható tápok vannak. Ilyenek például a NutriBird, vagy a Kaytee termékek.