4756. Két barnamedve érkezett a Budakeszi Vadasparkba
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Két barnamedve, Romulusz és Tibor érkezett a Budakeszi Vadasparkba, akik már birtokba is vették a számukra megújított medvekifutót.
Válságba jutott a magyarországi struccágazat, jelentősen visszaesett a kereset, csökkentek az értékesítési árak, a haszon főként a szlovák, román, olasz és cseh feldolgozóké, ezért egyre kevesebben foglalkoznak Magyarországon strucctartással - számolt be Zoufal Béla, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Zagyvarékason élő strucctartó az MTI-nek.
Veszettségben pusztult el egy kecske és gidája a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Bekecsen a múlt héten. A veszettség az egyik legveszélyesebb zoonózis, azaz állatról emberre terjedő betegség.
Vérbő mese a kullancsokról. Ha nevetni és tanulni szeretnél egyszerre, nézd meg a legújabb Zállatorvos videót.
Radikális szemléletváltást sürget a Rex Kutyaotthon Alapítvány a hazai állatvédelemben, ezért 2017 május 6-án megalapítják a Felelős Állattartás Napját.
A félős kutyák egyik tünete, hogy félnek bizonyos talajformáktól, anygoktól, a lábuk elé eső optikai jelektől. A félelemnek ezt a formáját is terápiás módszerekkel és deszenzibilizáló tréninggel lehet kezelni.
Kedves Gazdi! Mindig csak a korcsoportnak, fajnak ivarnak megfelelő tápot szabad etetni és nem keverve! dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Erika! Teljesen igaza van abban, hogy a cicát kezelni kell. Ha bőrkaparékot vettek, akkor annak is ki kellett volna derülnie, hogy a fertőzést melyik atkafaj okozta. Ha ez nem visszakereshető, sajnos új vizsgálatot kell kérni. Az atka ellenes gyógyszerek receptkötelesek, használatuk pedig hónapokon át (legalább 3 hónap) szükséges. Viszonylag szűk az úgynevezett terápiás sávjuk macska esetében, tehát ami azt jelenti, hogy kis túladagolás már könnyen toxicus lehet. Ezek miatt mindenképpen állatorvosi felügyelet mellett alkalmazhatók. Ki kellene zárni egyéb bőrbetegségeket is, mert lehet, az "atkafertőzés" elfedi a tényleg, elsődleges problémát. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.
Jó napot! Szinte kizárt, hogy menhelyeken ezek a fajták előfordulnak. Perzsa és sziámi esetleg. A vásárlásra azt tudom ajánlani, nézzen körül az interneten az önt érdeklő fajtákat beütve a keresőbe. Biztosan rengeteg tenyésztőt talál. Az árakról nem tudok tájékoztatást adni.
Szia Egy 120 literes akváriumban egy hímet és 3-4 nőstényt tudsz tartani , nyugodtan társíthatod más békés halakkal ( neonhallal és rózsalazaccal is). A sziámi harcoshal számára minél több búvóhelyet alakíts ki , hogy a nőstények el tudjanak bújni a hím elől ha esetleg az agresszíven viselkedne.