4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
Ki lehet húzatni, másik, jobban felszerelt rendelőt kell keresni a környéken, aki vállalja kockázatos altatást is. Üdv
A tünetek okozója egy, a szarurétegben élősködő atkaféle. Megjelenésekor a legegyszerűbb házilagos gyógykezelés, az érintett felület paraffinolajjal való ecsetelése a tünetek elmúltáig. Mivel ez esetben meglehetősen előrehaladott állapotú a probléma így, vagy állatorvost keressen fel, vagy kisállatpatikában szerezze be az Iveremectin light nevű spot on készítményt, melyből egy-egy cseppet ecseteljen szét az érintett területeken, legfeljebb 5-6 csepp mennyiségig. A kalitkát mossa át és a környezettel együtt kezelje le olyan rovarölőszerrel, amely a madarakra nem veszélyes.
A gyógyulófélben lévő apróbb sebek nem valószínű hogy okozói a sántaságnak,inkább a gyors növekedés és a nem megfelelő ásványianyag ellátás lehet a háttérben. Ellenőrizze hogy kap e a csontok növekedéséhez szükséges elegendő mennyiségű és megfelelő arányú kalciumot és foszfort.
Kedves Gazdi! A kutyáknál, főleg a beagle-nél gyakori, hogy öklendeznek, hánynak, az viszont már nem megszokott, hogy utána görcsrohamot kapnak. Mivel önmagában a hányás megemeli a vérnyomást és az agybelnyomást, ennek következtében már kialakulhatnak görcsrohamok. Valóban epilepsziás rohamról van szó, de feltehetően provokált rohamok, melyek az öklendezés és hányás után jelentkeznek. Sajnos nem tudom, milyen gyógyszereket írt fel a kolléga. Ilyen esetekben teljeskörű kivizsgálásra lenne szükség. Ha további segítségre van szüksége, kérem, keressen a kissgabriella@vipmail.hu email címen, vagy 06-1 360-0334-es telefonszámon. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis. Irány az állatorvos!