4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
Kedves Péter! Sok minden szóba jöhet, de a megfelelő terápia kiválasztásához legalább egy vérvétel szükséges lenne, úgyhogy azt javasolom, keressen fel egy állatorvost!
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy a kutyus teljesen egészséges, csak nála a megszokottnál hosszabb ideig tart a tüzelés. De az is lehet, hogy valamely hormonális egyensúlyvesztés áll fenn (pl. petefészek ciszta miatt), és ez okozza az elhúzódó tüzelést, esetleg a rendellenes váladékot. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a kutyust (hasi UH-vizsg., vérvizsgálat), és ha kiderült a kiváltó ok, akkor lehet elkezdeni a kezelést, - akár hagyományos, akár homeopátiás szerekkel. E nélkül sajnos csak találgatni lehet. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Fertőzés és/vagy sérülés okozhatta, de a pontos diagnózishoz és a kezeléshez feltétlen szükséges az állatorvosi vizsgálat, úgyhogy mindenképpen forduljon kollégához!
Legvalószínűbb, hogy a madarat valamiféle sokk érhette, ami hirtelen jelentős változást okozott a viselkedésében. A leírtak alapján valóban hímnek tűnik, az ivarérettség még messze van, de már kevésbé gyerek, mint másfél hónaposan, a jellemét ez is befolyásolja. A szaladgáló gyerekek idegesíthetik, leginkább itt keresendő a probléma megoldása. A mérgezés külső tünetei levertség, feketére változott színű széklet, nem vadabb viselkedés. A kalitba helyezett tükör a fajtársat hivatott pótolni, ez nem segítené a további szelídítést, ha az emberhez szoktatás a cél.
Semmiképpen nem jó, ha nyalogatja. A seb be van gyulladva és valószínűleg be is fertőződött a nyalás következtében. Vigyék vissza állatorvosukhoz, mert akár antibiotikumra is szükség lehet.