4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
Ha egy táp bevált, nem érdemes újakkal kísérletezni. Térjen vissa a megszokotthoz.
Igen, minden valószínűség szerint álmodik. Ha nappal semmi baja, ne aggódjanak!
A papagájok egyedül tartva sokkal könnyebben szelídülnek, mint fajtársaikkal együtt. A madarak kora sem túl optimális már a kézhez szoktatásra, de kedvenc eleségeikkel, például fürtöskölessel, talán el lehet nyerni a bizalmukat. Ha támad, csíp a madár, akkor érdemes lehet kesztyűt húzni a szelídítési kísérlet előtt.
Ha panaszt kíván tenni az állatorvos ellátása, viselkedése miatt, akkor a Magyar Állatorvosi Kamarához fordulhat, etikai eljárás kezdeményezésével. Itt megtalálja ennek a módját: http://maok.hu/allattartoknak/panaszbejelentesek_1
Azt gondolom, hogy jó lenne mielőbb elvinni akár messzebbre is egy másik állatklinikára és alaposan meg kellene vizsgáltatni a kutyát, hogy mi baja van, mi az oka a mostani problémáknak.