4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
Állatkereskedésekben lehet kapni kis, sarokba helyezhető nyuszi-, illetve tengerimalac-wc-t, amibe érdemes szénát vagy forgácsot tenni. Ha tetszik a kisállatnak, akkor oda fog járni üríteni, de erre semmi garancia nincsen. Egy próbát azért megér.
A csincsilla szőr csomósodását több minden okozhatja. Létezik külön a csincsillák számára készített apró szemű, lágy homok, ami nem sérti meg a bundájukat, viszont a célnak megfelel. Okként szerepelhet a vitamin- vagy rosthiány, ezért érdemes változatosan, és vitaminban gazdag étrendet biztosítani nekik. Elég a rágcsálóknak készített vitamin, vagy probiotikum adása napi rendszerességgel. És természetesen ok lehet a tengerimalaccal való együttélés eredménye is, hiszen sokszor nyalogathatják egymást, aminek a következtében összecsomósodik a csincsilla szőre.
Ha az Ön nyuszija nőstény, akkor könnyen lehet, hogy fészket szeretne építeni, és ezért halmozza fel a szájában a szénát. Bak nyusziknál más lehet az ok, de minden esetben az orr körüli váladékozást figyelni kell, ha továbbra is folyik a nyuszi orra, akkor azt komolyan kell venni, és kezelni kell!
A nyuszi vizeletének mennyiségét az elfogyasztott víz és zöldség mennyisége befolyásolja. Ha sűrű a vizelet, érdemes megvizsgáltatni, lehet, hogy gyulladás is van a háttérben. Az orr körüli váladék megjelenése mindig aggodalomra ad okot. Ha társul hozzá tüsszögés, vagy pár napon belül nem szűnik meg a váladékozás, orvoshoz kell vinni a nyuszit!
Véleményem szerint egy madár sem szereti, ha a költésben zavarják. Ha nagyon szeretné ellenőrizni a fiókanevelés menetét, akkor azt a legritkábban tegye.