4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
A kutyának hasmenése van,ami első körben diétával,majd jó minőségű táp etetésével a legtöbb esetben gyógyítható.A felsorolt élelmiszerek nem a legjobbak kategóriájába tartoznak. Kapható készen diétás táp,melyet állatorvosánál,vagy állatpatikában tud beszerezni. Nagyobb állateledel és felszerelés üzletek is forgalmaznak érzékeny emésztőrendszerű állatok számára kifejlesztett tápokat. Nem minden kutya tanulja meg az egy helyre ürítést de próbálkozhat dicsérettel, jutalmazással, amikor a megfelelő helyen végz ia dolgát kedvence.
Több olyan betegség is van, mely macskáknál tüsszögést, orrfolyást okozhat. Ezek egy része gyógyszerekkel jól kezelhető, de vannak olyanok is, amik makacsok, alig rendbehozhatók. Javaslom keressen fel egy állatorvost, aki segít.
Kifejlett ékszerteknősök számára bőségesen elegendő hetente 1-2 alkalommal enni adni. Idősebb korban gyakran fogyasztanak növényi eredetű táplálékot. A teknősök hamar megtanulják hogyan kell könyörögni az eleségért, különösen, ha ilyenkor kapnak is enni. Érdemes odafigyelni azonban, hogy ne csak filézett halat kapjanak, hanem csonttal együtt fogyasszák. Nőstény ékszerteknősök gyakran raknak tojásokat, akár hím jelenléte nélkül is. Ezek természetesen terméketlenek. Hímet csak akkor próbáljon meg beszerezni, ha szaporítani is szeretné őket.
A kérdés az, hogy mitől szakadt szét a bőr és mennyire. Égés, fertőzés (pl. tályog), stb. egyaránt okozhat ilyen tünetet. Mindenképp ismerni kell a kiváltó okot, anélkül nem lehet biztosat mondani. Fontos tudni, hogy hüllők sebei, sérülései sokkal lassabban gyógyulnak bármilyen emlős állathoz képest. Sokszor többszöri vedlést követően gyógyulnak csak meg. A sebgyógyulás elősegítése érdekében javasolt a leguán tartási körülményeit a faj számára optimális határok között tartani.
A kölestől nem lesz bajuk a galamboknak. Kenyeret csak nagyon kis mennyiségben és szárítva kapjanak. Ha nincs lehetőségük a szabad reptetésre, úgy ügyeljen az eleség mennyiségére, az elhízást megelőzendő.