4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
Ha sikeres lesz a műtét, akkor hibátlanul fog működni a kutya. De azt javaslom, minden részletkérdésről majd az operációt végző állatorvos ollégát faggassák ki!
Ha nem tudja a kiskutyákat kiszedni és megfelelő alomban elhelyezni, félő, hogy segítséget sem tud nyújtani nekik, elpusztulhatnak. Próbálja meg óvatosan felkeresni a kiskutyákat, remélhetőleg az anyaállatot ez nem stresszeli.
Ehhez hasonló kérdésünk már többször is volt, a válaszokat az alábbi linken olvashatod.
Igen, ajánlott, az előnyökről itt olvashatsz: www.ivartalanitas.hu
Ha a madár legalább 10 hónapos, akkor lehetséges, hogy ivaréretté vált és "etetni" kezd. A másik "lehetőség", hogy emésztőrendszeri problémái vannak, ami a kézzelnevelt madarakra fokozottan jellemző. Szervi problémát röngennel, baktériumfertőzést, többek közt bélsárvizsgálattal lehet kimutatni. Vagyis fel kellene keresni egy szakrendelőt.