4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
Szerintünk is tacskó keverék!
A nimfapapagájok monogám madarak, Ha harmonizál a pár, akkor kár lenne egy harmadik papagájt közéjük tenni.
Jó lenne pontos diagnózist tudni, vagy ahhoz jutni, ez pedig csak úgy lesz, ha nagyon alapos kivizsgálásnak vetik alá a cicust (pl. mellkasröntgen, vérvétel, ultrahang). Beszélje meg ezt a kezelőorvosával, vagy esetleg kérdezze meg, kit tudna ajánlani.
A véleményem az, hogy az öklendezés maga a köhögés, amit kezelni kell. Ha ennek ellenére sem javul, érdemes teljes kivizsgálásra állatorvoshoz vinni a kutyust.
Nem, soha nem javasolt a rokontenyésztés, főleg, amikor ilyen közeli rokon a két állat.