4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
A kiscica szeme 6-12 napos kora között, általában 8 napos korában nyílik ki. Sajnos, kiskorában is megbetegedhet, mint ahogy egy csecsemő is. A mamája biztonságban szeretné tudni a picit, ezért gyakran változtatja a rejtekhelyet.
Az új cica féregtelenítése és bolhátalanítása nélkül ne találkozzon a régi cicával. Oltásai nem nagyon lehetnek, hiszen 8-12 hetesen kell őket elkezdeni oltani. Ha a régi cica oltva van akkor nem kaphat el semmi komoly betegséget tőle. Ajánlatos azért az új jövevényt a találkozás előtt megvizsgáltatni állatorvossal.
Az első féregtelenítést 2 hetes korban kell elvégezni, majd 2 hetente ismételni kb. 12 hetes korig. Az első oltás 7-8 hetesen ajánlott, mivel az anya oltva volt. A bolhairtás Frontline spray-vel vagy Stronghold spot on készítménnyel javasolt A macskák csak a bolhákat és a bélférgeket tudják átadni, más betegséget nem okozhatnak kutyáknál. A baromfi jelenléte szintén veszélytelen. A kicsik kb. 6 hetes korukig szopnak, de már 3-4 hetes korban rá lehet őket szoktatni a kölyöktápokra (puppy és junior táp), a jó minőséget érdemes preferálni pl. Eukanuba, Hill´s, Royal Canine, Acana, stb.
Látatlanban nem tudok túl sok okosat mondani és azt sem javasolnám, hogy otthon kezelgesse a hörit, mert ezzel több bajt is okozhat, mint hasznot. Ha nem "önálló", meg kellene kérni azt az embert, "akitől függ", hogy segítsen Önnek elvinni az állatot állatorvoshoz! Biztosan fog segítséget kapni! Hisz a XXI. században már minden ember belátja, hogy ha egy állat beteg, akkor az szendvedéssel járhat és ezért mihamarabb segítséget kell nyújtanunk számára!
Megfelelő táplálás mellett ezek az apró állatkák szépen növekedésnek indulnak és általában elérik akár a 20 cm nagyságot és a 25 éves életkort is.