4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
Kedves Andrea! Elképzelhető allergiás megbetegedés, de az is lehet, hogy az ún. légcső-kollapszus áll kedvence tüneteinek a hátterében. (Erről nemrégiben írtam egy cikket a www.haziallat.hu oldalon.) Mindenképpen érdemes lenne allergia-vizsgálatot végeztetni, és nem ártana kideríteni, hogy a légcső milyen állapotban van. Akármelyik lehetőség igazolódik is be, léteznek rájuk szelíd gyógymódok. Szívesen segítek, akár a vizsgálatok elvégzésében, akár a további kezelésben, - ha szeretné. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea 06 (20) 928-4425
Nem tudom, milyen vizsgálatokat végztek a kutyán. Fontos lenne egy hasi ultrahang és esetleg egy röntgen vizsgálat is. A jó étvágy melletti nagyfokú fogyás gyakran daganatos megbetegedés miatt alakul ki, de ki kéne zárni a cukorbetegséget is (főleg, ha feltűnően sokat iszik a kutya). Ehhez vér laborvizsgálatra lenne szükség.
Napi 1x elég az etetés. A táplálék szükségletük testsúly függő 4-6cl magkeverék/nap. Az etetés idejét gyorsan megszokják. Ha fiókák vannak, akkor természetesen több eleség is fogy. Hogy mennyivel, az szintén a fiókák fejlettségétől függ.
Tisztelt Kérdező! A kölyök állatok 24-48 óra alatt kiszáradnak, ha nem szopnak, ami elhulláshoz vezet. Tehát ha lábra tud állni, ha reszketve is 3 nap után, akkor feltehetően szopik valamennyit. Állatorvosi vizsgálat nélkül nem lehet még csak tippelni sem az esetleges kóroki tényezőkre, mert a leírt tünetek mögött az (átmeneti) energiahiánytól a fejlődési rendellességig bármi lehet. Tisztelettel: ddr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.