4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
Kedves Ilona! Előfordul, hogy a bolhák ill. kullancsok távoltartására szánt nyakörvek allergiás, ekcémás bőrgyulladást okoznak arra érzékeny egyedeknél. Ilyenkor a legjobb azonnal eltávolítani a nyakörvet, - amit Önök már megtettek; és utána érdemes egy tisztítókúrát végezni a következő szerekkel: Sulphur D6, Okoubaka D6 napi 3x, két héten keresztül. Ha ez idő alatt sem múlnak a bőrpanaszok, mindenképpen ajánlatos homeopata állatorvoshoz fordulni személyesen. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Gazdi! A legjobb az lenne, ha elvinné a cicát állatorvoshoz, aki megmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie. Csak azután lehet véleményt mondani, ha a vizsgálat során megállapították, hogy pontosan mi is a baja a cicának. Üdvözlettel:dr. Molnár Eszter
A bőr pigmentációja ez esetben idült bőrgyulladásra utal. Valószínüleg a gombás elváltozásoknál. Kombinált (glükokortikoid tartalmú) készítménnyel kellene helyileg kezelni! Ezek receptkötelesek, ezért javaslom keresse fel állatorvosát!
Kedves Gazdi! A kereskedésekben kapható nyúlketrecek magában nem elegendőek a vadászgörény tartására. Nőstény állatoknak a rácstávolság túl nagy, így könnyen megszökhet az állat. Hím görények esetében is meg kell erősíteni az ajtaját, illetve az illesztéseknél. Ketrecvásárlásnál mindig figyelni kell a rácsok erősségére is, mert amelyiket két ujjal össze lehet nyomni, az nem okoz problémát a görénynek sem, és könnyen eltörheti.
Ha eddig nem volt gond akkor hagyja őket, ha esetleg zaklatját egymást akkor rakja szét.