476. Hogyan ápoljuk és fürdessük a tengerimalacot?
Milyen az egészséges tengerimalac szeme, szájszeglete, foga, füle és karma? Hogyan kell tisztítani lakhelyét és mikor kell fürdetni a tengerimalacot? A válaszokat a cikkben leled!
Milyen az egészséges tengerimalac szeme, szájszeglete, foga, füle és karma? Hogyan kell tisztítani lakhelyét és mikor kell fürdetni a tengerimalacot? A válaszokat a cikkben leled!
Néha a szomszéd kertje tényleg zöldebb és ezt nem csak mi vesszük észre, hanem állataink is! Nézd meg az augusztusi nyertes képet!
Rekord-szaporulat a Rákosivipera-védelmi Központban: összesen 244 kisvipera született. A nagy létszámú szaporulatot magyarázza az a tény, hogy immáron a tenyészprogramban született 3-4 éves egyedek is be lettek vonva a tenyésztésbe.
A háziállat.hu szerkesztősége új internetes portált gründol: itt az új LÓBARÁT.HU, a lovas apróhirdetési magazin.
A gyíkoknak is védekezniük kell valahogy támadójukkal szemben. És ha máshogy nem megy, ledobják a farkukat...
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknál (és általában a rágcsálóknál) a fogászati betegségek nagyon komplikáltak tudnak lenni. Főleg azért, mert a tengerimalac zsákmányállat így betegségének, fájdalmának jeleit elrejti. Nagyon fontos a fogas malacoknál, hogy hetente mérni kell a súlyukat, ebből látjátok eszik e eleget. A fogászati beavatkozás után napokig otthon is fájdalomcsillapítót kell kapnia, etetni is kell fecskendővel, vagy ha elfogadja kanálból akkor azzal. Az etetés jelentsen nagyjából 3X20 ml Trovet tápszer, vagy még jobb a Critical Care (ebből kevesebb is elegendő). Ha eszik magától, és nem fogy akkor ez csökkenthető. Szénát, füvet, fűféléket, gyógynövényeket nyugodtan lehet adni neki, ezekből kellene a legtöbbet ennie egy fogas malacnak. Zöldséget, gyümölcsöt minimálisa, naponta maximum 1 karikát, de jó lenne inkább elhagyni. Amit tudni kell, hogy a fogászati betegség általában visszatér, így folyamatosan figyelni kell a malacka súlyát, eszik e eleget, és ki kell alakítani a kezelő orvossal egy olyan időszakot amik között ránéz a fogára, ha szükséges újra lecsiszolja. Ezzel talán megelőzhető a probléma súlyosbodása, vagy a sebek újra kialakulása.
A kan kutyák ivartalanítása után ugyan maradhat néhány hímivarsejt a járulékos nemi mirigyekben és az ondóvezetőben de ez általában nem elégséges egy vemhesség kialakításához. Az álvemhesség pedig később szokott jelentkezni.
Nem kellene még hullatni a fogait a cicának. Az ínygyulladást ajánlatos lenne élőben is megmutatni az állatorvosnak, mert többféle betegség tünete is lehet.
Üdvözlöm! A leírtak alapján van valami gond az biztos! Javaslom vigye gyorsan el specialista állatorvoshoz!
Könyökdiszplázia esetén műtét és/vagy ízületi injekció javasolt mindenképp! Új izületvédő injekció kutyáknak