476. Hogyan ápoljuk és fürdessük a tengerimalacot?
Milyen az egészséges tengerimalac szeme, szájszeglete, foga, füle és karma? Hogyan kell tisztítani lakhelyét és mikor kell fürdetni a tengerimalacot? A válaszokat a cikkben leled!
Milyen az egészséges tengerimalac szeme, szájszeglete, foga, füle és karma? Hogyan kell tisztítani lakhelyét és mikor kell fürdetni a tengerimalacot? A válaszokat a cikkben leled!
Néha a szomszéd kertje tényleg zöldebb és ezt nem csak mi vesszük észre, hanem állataink is! Nézd meg az augusztusi nyertes képet!
Rekord-szaporulat a Rákosivipera-védelmi Központban: összesen 244 kisvipera született. A nagy létszámú szaporulatot magyarázza az a tény, hogy immáron a tenyészprogramban született 3-4 éves egyedek is be lettek vonva a tenyésztésbe.
A háziállat.hu szerkesztősége új internetes portált gründol: itt az új LÓBARÁT.HU, a lovas apróhirdetési magazin.
A gyíkoknak is védekezniük kell valahogy támadójukkal szemben. És ha máshogy nem megy, ledobják a farkukat...
Fogalmam sincs, találgatni meg nem szeretnék. Jó lenne legalább egy képet látni róla (több irányból, közeli, élethű felvételt esetleg, 3D) vagy esetleg személyesen bemutatni a madarat egy kompetens állatorvosnak. Amúgy lehet, hogy sérülés vagy daganat, stb.
Vörös színű macskáknál a szájszélen, valamint a szemhéj bőre és a kötőhártyája találkozásánál jelentkező barnás-feketés színű elváltozás nem tekinthető kórosnak. Ez teljesen természetes jelenség. Viszont ha gyulladásos jellegű elváltozások és duzzanatok is vannak ezeken a területeken, akkor állatorvossal ki kell vizsgáltatni. A Provera nevű készítményt macskáknak a tüzelési tüneteket elnyomására adják általában. A gyógyszer mellékhatásai szerteágazóak lehetnek, mivel egy nemi működésre közvetlenül ható, hormontartalmú készíményről van szó, körültekintőbben kell eljárni a hosszú távú adagolásnál. Az ivartalanítást javasolnám az Ön macskája esetében is, ha a későbbiekben nem akarnak tenyészteni vele.
Lehet, hogy kezdődő A-hypovitaminózis idézi elő a szemvakarást teknősödnél. A görögteknős növényevő, de bizonyos vitaminok és aminosavak felvétele miatt táplálékának 1-5%-ban tartalmaznia kell állati eredetű eledelt (csiga, rovarok, főtt tojás stb.) is. Ennek hiányában alakulhat ki pl. az A-hypovitaminózis nevű betegség, ami a szem mirigyeinek elfajulását eredményezheti és eleinte a szem dörzsölésével később a szemhéjak állandó zárva tartásával jár. Vidd el állatorvoshoz teknősödet, aki szakszerű vizsgálat után meg tudja mondani, hogy tényleg a fent említett betegségről van-e szó vagy esetleg más áll a háttérben. Az A-hypovitaminózis a kezdeti szakaszban jól gyógyítható.
Ha lakásban volt eddig, akkor nem lehet. Kint tartani csak úgy lehet, ha fokozatosan szoktatjuk hozzá az állatot (legjobb fiatal kortól), mert a hirtelen időjárási változások súlyos betegségekhez vezetnek!
Nyugodtan kimehet pórázon sétálni, akár póráz nélkül is, de én azért félteném. Hisz lakásban lakott addig, eltévedhet, megverhetik... Nem fog megzakkanni sem a plusz élményektől. Az oltások meglétét az állatorvosukkal célszerű egyeztetni, hogy a kijárós cicáknak való oltásai (pl. veszettség elleni) is meglegyenek!