4796. Cuki uhufióka született Veszprémben
Uhufióka látta meg a napvilágot a veszprémi állatkertben, az új jövevény a bagolyröpdében látogatható - tájékoztatta szerdán az MTI-t az állatkert igazgatója.
Uhufióka látta meg a napvilágot a veszprémi állatkertben, az új jövevény a bagolyröpdében látogatható - tájékoztatta szerdán az MTI-t az állatkert igazgatója.
A hideg tél és a hosszantartó jég ellenére a szokásosnál jóval kevesebb haltetemet gyűjtöttek be a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. halőrei az idén - számolt be a vezérigazgató az MTI-nek szerdán.
A hüllök és a kétéltűek egyik legkiválóbb tápláléka a tücsök, amit akár otthonunkban is tenyészthetünk!
Május 27-én ünnepélyes keretek között startolt el a balatoni kutyás strandszezon. A gazdi-négylábú közös fürdőzésen kívül azonban még rengeteg izgalmas programmal várják idén a magyar tengerhez kutyával érkezőket, egy újonnan megjelent ingyenes térkép segítségével pedig már a lehetőségek között is sokkal könnyebb eligazodni.
Másfél év után újra megmutatta magát a Zemplénben élő hiúz a Természetvédelmi Világalap (WWF) magyarországi szervezetének kameráján keresztül.
A tollazaton jelentkező piros szín első sorban májproblémára utalhat. Ez lehet jelentősebb károsodás miatt is, de akár túlzott vitaminbevitel is okozhatja, aminek kiürülése után a máj regenerálódhat. Egyes kézzelnevelő tápok használata során is rendszeresen jelentkezik ilyen elváltozás, aminek oka akár színezőanyag, vagy az említett vitamin-túladagolás is lehet. A narancs pigment, azaz a karotin (pl.táplálék kiegészítő, vagy a sárgarépa béta-karotinja formájában) szintén tollpirosító hatású. Amennyiben a tulajdonság a génekben is rögzül, úgy örökíthető, ami a díszmadártenyésztők számára értékesebb madarat, egyes szlengekben "királyjákót" eredményez. Amit kevesen vesznek tudomásul, a tény, hogy a színmutációs madarak általában gyengébb immunrendszerűek, kevésbé ellenállóak a betegségeknek, mint vad színváltozatú fajtársaik. A madár májkárosodása röntgennel (mérete), ultrahanggal (szerkezete) általában kimutatható. Ha esetleg májkárosodás van, ezt okozhatja lenyelt fémtárgy is, amit röntgenképen látható. A legjobb májregeneráló a máriatövis, Gyógykezeléskor olaját (egyéb gyógyszerekkel, lágyeleséggel, például fecskendőből etetve), megelőzésre, vagy sürgős beavatkozást nem igénylő esetben a magot kell a papagájoknak adni.
Kedves Gazdi! Nem írja, hogy milyen kutyatápot kap a kutya? Szuper prémium vagy egy "egyszerűbb" változatot. MErt csak a prémiumban található meg mindaz, amire a kutyának szüksége van. Illetve nme árt tudni, hogy a kutya ragadozó - régen a zsákmányával együtt nem csak a húst ette meg.. a fűevés és egyéb étel (dió, mogyoró) igénye normális, ha nem kap meg minden tápanyagot, amelyre a szervezetének szüksége van. Kutya etetése >> Mivel etessem kutyám? Táppal vagy házi koszttal? >>
Kedves Gazdi! A foltokban szőrhullás élősködőre utalhat, pl. ha gombás fertőzése vagy rühatkája van a malackának, akkor kikaparhatja magát ennyire. Valószínűleg gomba elenni sprayt kapott. Kép alapján nem tudom biztosra mondani, nem vagyok állatorvos, de úgy tűnik, hogy nem csak kikopott a szőr, hanem ott egy duzzanat van a malacka oldalán. Ha az, valószínűleg tályog, vagy daganat, sürgősen szakállatorvossal, ezgotikus állatokhoz értő állatorvossal meg kell nézetni, mert gyógyszeres kezeléssel nem múlik el. Ha tályog, állatorvos felnyitja és kitisztítja. Javaslom állatorvos felkeresését! Addig lehet otthon egy kis betadint vízzel felhígítani, és ilyen vattával törölgetni a sebet.
Kedves Gazdi! A csirke allergia egyelőre csak találgatás. Egyébként nem ez a leggyakoribb ételallergia, hanem a szója, paradicsom, sertés, marha stb. Jó lenne egy vérből történő teljes allergia diagnosztikát végezni (pl. Spot Platinum teszt 91 allergénre). Akkor lehetne az összes körülményt figyelembe venni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Érdeklődő! valószínűleg csak annyi történt, hogy nagyon régi és koszos volt már a szivacs a szűrőben és az új szűrű, erősebb, nagyobb az áramlat, ez lehet furcsa a guppiknak. Megszokják. Szivárványos guppi >>