4796. Cuki uhufióka született Veszprémben
Uhufióka látta meg a napvilágot a veszprémi állatkertben, az új jövevény a bagolyröpdében látogatható - tájékoztatta szerdán az MTI-t az állatkert igazgatója.
Uhufióka látta meg a napvilágot a veszprémi állatkertben, az új jövevény a bagolyröpdében látogatható - tájékoztatta szerdán az MTI-t az állatkert igazgatója.
A hideg tél és a hosszantartó jég ellenére a szokásosnál jóval kevesebb haltetemet gyűjtöttek be a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. halőrei az idén - számolt be a vezérigazgató az MTI-nek szerdán.
A hüllök és a kétéltűek egyik legkiválóbb tápláléka a tücsök, amit akár otthonunkban is tenyészthetünk!
Május 27-én ünnepélyes keretek között startolt el a balatoni kutyás strandszezon. A gazdi-négylábú közös fürdőzésen kívül azonban még rengeteg izgalmas programmal várják idén a magyar tengerhez kutyával érkezőket, egy újonnan megjelent ingyenes térkép segítségével pedig már a lehetőségek között is sokkal könnyebb eligazodni.
Másfél év után újra megmutatta magát a Zemplénben élő hiúz a Természetvédelmi Világalap (WWF) magyarországi szervezetének kameráján keresztül.
Hát... lehet. Vagy mégsem lányok? Akkor is lehet. Ha egyik fiú, másik lány, akkor meg végképp lehet. De az is lehet, hogy csak örülnek egymásnak.
Ha a madár csak esetenként tüsszög, akkor nincs nagy baj. Az általam tartott madarak is tüsszentenek néha. Ez még nem jelent feltétlenül valamilyen betegséget. Ha a madár megfázott és azért tüsszög, akkor egy kamillás gőzölő-kúra, valamint antibiotikum adása javasolt. A madár tartózkodási helyén emelje meg a hőmérsékletet (30 °C-ra). A lámpázás nem feltétlenül fontos, a kondicsepp helyett én negyedévente egy multivitaminos kúrát ajánlanék. (1 ml 1 liter vízhez, 7 napon át, ilyenkor csak a magkeverék és a vitaminos víz legyen a madár előtt.) Bármilyen folyékony multivitamin készítmény megfelelő, pl. Jolovit, Hema készítmények, Univit, stb.
Ha véletlenül bent marad a feje, az nem okoz semmi gondot. A szervezet egy idő után kilöki. A fertőző anyagok a potrohban vannak, ezért a lényeg, hogy azt mihamarabb eltávolítsuk, még ha bele is szakad a dög. Sajnos egyik kullancsirtó sem nyújt 100%-os védelmet!
Szerintem az ivartalanítást lehetne megpróbálni, bár ilyen későn elvégezve lehet, hogy a jelölés már megmarad, mint szokás. De más ötletem nincs.
A probléma megoldását valószínűleg az akvaterrárium méretének növelése jelentené. Kifejlett ékszerteknős esetén az akváriumi (vízterületi) rész minimum hosszát cm-ben úgy lehet megkapni, ha a teknős páncélhosszát megszorozzuk 5 cm-rel. Az akváriumi rész szélességét a teknős páncélhosszának 3 cm-rel való szorzata adja. A vízmélység kb. 30-40 cm legyen. A szárazterület a vízterület legalább egyharmada legyen. A fentiekből következik, hogy egy kifejlett hím és nőstény ékszerteknős tartása számára a 120x60x60 cm űrméretű akvaterrárium az ideális. A 40 l-es akvárium túl kicsi számukra.