4796. Cuki uhufióka született Veszprémben
Uhufióka látta meg a napvilágot a veszprémi állatkertben, az új jövevény a bagolyröpdében látogatható - tájékoztatta szerdán az MTI-t az állatkert igazgatója.
Uhufióka látta meg a napvilágot a veszprémi állatkertben, az új jövevény a bagolyröpdében látogatható - tájékoztatta szerdán az MTI-t az állatkert igazgatója.
A hideg tél és a hosszantartó jég ellenére a szokásosnál jóval kevesebb haltetemet gyűjtöttek be a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. halőrei az idén - számolt be a vezérigazgató az MTI-nek szerdán.
A hüllök és a kétéltűek egyik legkiválóbb tápláléka a tücsök, amit akár otthonunkban is tenyészthetünk!
Május 27-én ünnepélyes keretek között startolt el a balatoni kutyás strandszezon. A gazdi-négylábú közös fürdőzésen kívül azonban még rengeteg izgalmas programmal várják idén a magyar tengerhez kutyával érkezőket, egy újonnan megjelent ingyenes térkép segítségével pedig már a lehetőségek között is sokkal könnyebb eligazodni.
Másfél év után újra megmutatta magát a Zemplénben élő hiúz a Természetvédelmi Világalap (WWF) magyarországi szervezetének kameráján keresztül.
A szőrproblémának sok minden lehet az oka. Érdemes lenne bőrkaparékot bevizsgáltatni, mert a csúnya szőrt okozhatja atka, gomba vagy baktérium. Ezenkívül javasolnám bőrtápláló vitaminok és olajok használatát, de a sampont, ha lehet, kerüljék. Csak speciális gyógysamponok elfogadhatóak, a többi csak árt a fiatal kutyus bőrének.
Az Insecticid 2000 nem alkalmazható nyúlra. Ilyen problémával forduljon állatorvosához, ő biztosan ad Önnek nyulakra is használható készítményt. Azok a szerek, amelyeket csak kutyára és macskára lehet alkalmazni, sokszor mérgezőek nyulakra.
Az atkák valószínűleg már nincsenek ott a malacok szervezetében a gyógyszerek hatására. A teljes gyógyulás viszont 4-6 hetet vesz igénybe. Ekkor megy le a gyulladás a bőrről, és nő vissza a szőr a hiányos területeken. Ezt a folyamatot vitaminokkal lehet meggyorsítani. Tökéletesen alkalmasak a rágcsálók számára készült vitaminok erre a célra, és mindig ki kell egészíteni a takarmányukat bélflóra-regenerálóval is (pl. Laktiferm M+C).
A japán táncolóegér hímeknél a herék legtöbbször a hasüregben tartózkodnak, de néha megfigyelhetők a végbél két oldalán kidudorodva. Ha az egeret kézbe vesszük, akkor óvatosan áttapintva a has alsó részén megtaláljuk a heréket. A húgycső és a végbél távolsága is informatív lehet. A hímeknél ez a távolság kissé nagyobb, mint nőstényeknél.
A nevelés első szakaszában nem lesz gond, de mivel a hörcsög rágcsáló, az egér meg mindenevő, ezért az egeret a magokon kívül rá kell szoktatni - néha - állati fehérje evésére is. Fertőzés veszélye csak akkor áll fenn, ha vagy a hörcsög, vagy az egér már eleve beteg.