4796. Cuki uhufióka született Veszprémben
Uhufióka látta meg a napvilágot a veszprémi állatkertben, az új jövevény a bagolyröpdében látogatható - tájékoztatta szerdán az MTI-t az állatkert igazgatója.
Uhufióka látta meg a napvilágot a veszprémi állatkertben, az új jövevény a bagolyröpdében látogatható - tájékoztatta szerdán az MTI-t az állatkert igazgatója.
A hideg tél és a hosszantartó jég ellenére a szokásosnál jóval kevesebb haltetemet gyűjtöttek be a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. halőrei az idén - számolt be a vezérigazgató az MTI-nek szerdán.
A hüllök és a kétéltűek egyik legkiválóbb tápláléka a tücsök, amit akár otthonunkban is tenyészthetünk!
Május 27-én ünnepélyes keretek között startolt el a balatoni kutyás strandszezon. A gazdi-négylábú közös fürdőzésen kívül azonban még rengeteg izgalmas programmal várják idén a magyar tengerhez kutyával érkezőket, egy újonnan megjelent ingyenes térkép segítségével pedig már a lehetőségek között is sokkal könnyebb eligazodni.
Másfél év után újra megmutatta magát a Zemplénben élő hiúz a Természetvédelmi Világalap (WWF) magyarországi szervezetének kameráján keresztül.
Üdvözlöm! A kép alapján a teknős eléggé kicsinek tűnik még. Kis korban nagyon nehéz megmondani, de a hímek kisebbek, illetve a haspáncéljuk a hímeknek homorú, hogy a nőstényt párzáskor "meg tudják mászni". A nőstények farka ezen kívül rövidebb, mint a hímeknek. A nőstények kifejletten kb. 15-20 cm. páncél hosszúságúak, ezt 5-6 éves korukban érik el, a hímek maximum 15- 20 cm-re nőnek meg, már 3 évesen ivarérettek a hímek. A hímeknek csúcsosabb, hosszabb az orruk és a mellső lábukon lényegesen hosszabbak a körmeik. A szexáláshoz még várni kéne szerintem, ha nagyobb lesz, akkor lehet pontosan megmondani, hogy milyen ivarú, de a fentiek alapján, már kis korban is lehet következtetni.
Kardiológiai kivizsgálást javasolok, minél hamarabb!!
Kedves Gazdi! Ez valószínű, hogy egy rossz szokás, bár nem megfelelő táplálkozás esetén hiánybetegségek első tünete is lehet. Betegségek közül a férgesség jön szóba a fenti esetben, melynek kockázatát szigorúan betartott, 2-3 havonta elvégzett féreghajtással minimalizálni lehet. A személyi higiéniát is fontos kiemelni! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Lehetnek ezek a tünetek több mindennek az okai, állatorvoshoz kellene vinni, aki vizsgálat után tudja megmondani van- e probléma
Az ivartalanítáés után általában nyugodtabbak, barátságosabbak lesznek az állatok. Ha ez nem a "személyiségéből2 fakad, a műtét sokat fog segíteni. javasolom, hogy mikor a gyerekek játszanak az állattal, mindig legyen felügyelet, hiszen lhet hogy egy korábbi játék során olyat tett vala a gyermek, amit nm szeret, ezért viselkedik így. Üdv