4826. Akvárium: milyen halakat tarthatunk együtt?
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A hétvégén Kapolcson jártunk és megnéztük, hogy milyen egy kutyabarát fesztivál. Sok négylábúval találkoztunk és elégedettnek tűntek.
Ismét megjelent a magyar határ közelében az afrikai sertéspestis (ASP); a vírust alig 20 kilométerre a magyar határtól, Beregújfalunál mutatták ki - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel. Magyarországon egyelőre nem jelent meg a vírus, amely a környező országokban már nagy károkat okoz.
Gyermekvárás alatt rengeteg kérdésünk merül fel, vajon tényleg összehangolható a gyermeknevelés és a kutyatartás? Bizonytalan vagy? Olvass tovább!
Egy új brit tanulmány szerint az idősebb embereknek receptre kellene felírni kutyát, hogy gyakrabban kimozduljanak otthonról, a kutyasétáltatás ugyanis az egyik leghatékonyabb módja a fizikai aktivitás megőrzésének.
Feltehetően a kutya korának és fajtajellegének megfelelő fizikai és szellemi igényei nincsenek kielégítve. Különös tekitettel a fogváltás/rágás okozta tünetre. Az íny viszketésre van gyógyhatású készítmény, fogápoló jutalomfalat vagy egy bármilyen rágócsont vagy bikacsök is kellő hatással kezeli a problémát. Bővebben: Ha a kutya mindent megrág Hogyan szoktassuk le a kutyát a rágásról? A verést a kutya a közvetlen előtte történt cselekménnyel köti össze, pl. oda hívta és oda ment, vagy Ön ment a kutyához, Ön mondta a kutya nevét, stb. A hasonló un. nem kívánatos viselkedésről a kutyát egy valamilyen tiltó vezényszóra történő megtanításával és a 4TAPPANCS KUTYAiskolákban használt M-F-I-J módszer alkalmazásával lehet leszoktatni. A kutyaházból a rongyok kihúzása az unalom elleni játék és elfoglaltság szerepét tölti be.
Forduljon vele állatorvoshoz. Vagy ténylegesen csípés/allergiás reakció vagy pedig vérömleny a fülön/-ben (othaematoma)...
A szobatisztasággal kapcsolatos, - általam jónak vélt és eredményesen használt, - módszer leírását itt megtalálja >>> http://www.4tappancs.hu/download/szobatiszta.pdf
A cicának alsó húgyúti megbetegedése van, ami egyenlőre nem jár húgycsőelzáródással, de bármikor bekövetkezhet. Az életveszélyes állapot. Vigyék állatorvoshoz, aki meg fogja vizsgálni. Érdemes lenne vizelet üledék vizsgálatot végeztetni, és az eredménynek megfelelő diétára állni. Ha baktériumok is vannak a vizeletben, antibiotikumot is fog kapni.
Jó lenne, ha fel tudná venni a kapcsolatot kolléganőmmel (Dr. Papp Georgina Viktória), aki ilyen kis rágcsálók ellátására specializálódott. Ő írt egy cikket egy hormonális(daganatos) betegségről, ami elvileg jól kezelhető. A leírt tünetei beleillenek a képbe, de ehhez meg kellene vizsgálni az állatkát. A hipofízis daganatot kellene kizárni vagy diagnosztizálni nála. Ez általában jóindulatú daganat, de kedvezőtlen hormonális következményei vannak. Ha nem ez a baja, akkor más hormonális betegségről lehet szó, esetleg hasűri daganatról. Drukkolok neki.