4826. Akvárium: milyen halakat tarthatunk együtt?
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A hétvégén Kapolcson jártunk és megnéztük, hogy milyen egy kutyabarát fesztivál. Sok négylábúval találkoztunk és elégedettnek tűntek.
Ismét megjelent a magyar határ közelében az afrikai sertéspestis (ASP); a vírust alig 20 kilométerre a magyar határtól, Beregújfalunál mutatták ki - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel. Magyarországon egyelőre nem jelent meg a vírus, amely a környező országokban már nagy károkat okoz.
Gyermekvárás alatt rengeteg kérdésünk merül fel, vajon tényleg összehangolható a gyermeknevelés és a kutyatartás? Bizonytalan vagy? Olvass tovább!
Egy új brit tanulmány szerint az idősebb embereknek receptre kellene felírni kutyát, hogy gyakrabban kimozduljanak otthonról, a kutyasétáltatás ugyanis az egyik leghatékonyabb módja a fizikai aktivitás megőrzésének.
Kedves Gabriella! A kutyák pollen-allergiája is kezelhető ún. szelíd gyógymódokkal, mint amilyen pl. a homeopátia is: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#deszenzi Azonban ezek a gyógymódok az ún. holisztikus terápiák körébe tartoznak, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb (évekre kiható) javulást azonban csak egy komplex méregtelenítő, tisztító és deszenzibiláló kúrával érhetünk el. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Kiegészítő vizsgálatokra lenne szükség. Elsősorban labor, hasi ultrahang. Én bevinném egy állatkórházba a beteget.
Kedves Tóth Ágnes! A védett vadonélő állatok mentését szakmai szervezetek végzik, így csak azt ajánlhatom, minél gyorsabban juttassa el a legközelebbi állatkertbe, vagy nemzeti parkhoz, esetleg értesítse a Madártani Egyesület területi csoportját. A kérdéséhez csatlakozva- egy fecskefióka hajnaltól estig átlagban 5 percenként kap egy kisebb kukacot, vagy hártyásszárnyú rovart a szüleitől.
Kedves Laura! Az idült hasmenés oka lehet egysejtű parazita pl. tritrichomonas, giardia, de lehet egyéb bélélősködő is. ezenkívül lehet hasnyálmirígy elégtelenség, IBD (gyulladásos bélbetegség), ARD (antibiotikum responsive diarrhea), táplálék allergia és intolerancia stb. Sajnos ezeket sorra kell vizsgálni, míg meglesz a bűnös és csak azután lehet gyógykezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Szerintem itt valami nem egészen tiszta! A bélgyulladás alapvetően egy komoly megbetegedés, ami mindenképpen hasmenéssel jár, és legtöbbször komolyan megviseli a beteg állatot. Emiatt a beteg levert, nem eszik, nem csinál semmit , viszont hasmenése van, és esetleg hányás is jelentkezik. Miután a kérdésben ilyesmiről nincs szó, sőt, a leírás szerint szinte majdnem egészségesnek tűnik a cica, így itt valami nem stimmel a diagnózissal. És az is kérdés, hogy mi volt a panasz ami miatt kihívta az állatorvost? Ahhoz képest most mi a helyzet, van-e javulás?