4826. Akvárium: milyen halakat tarthatunk együtt?
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A hétvégén Kapolcson jártunk és megnéztük, hogy milyen egy kutyabarát fesztivál. Sok négylábúval találkoztunk és elégedettnek tűntek.
Ismét megjelent a magyar határ közelében az afrikai sertéspestis (ASP); a vírust alig 20 kilométerre a magyar határtól, Beregújfalunál mutatták ki - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel. Magyarországon egyelőre nem jelent meg a vírus, amely a környező országokban már nagy károkat okoz.
Gyermekvárás alatt rengeteg kérdésünk merül fel, vajon tényleg összehangolható a gyermeknevelés és a kutyatartás? Bizonytalan vagy? Olvass tovább!
Egy új brit tanulmány szerint az idősebb embereknek receptre kellene felírni kutyát, hogy gyakrabban kimozduljanak otthonról, a kutyasétáltatás ugyanis az egyik leghatékonyabb módja a fizikai aktivitás megőrzésének.
Elképzelhető, hogy nem is négy hónapos? Talált kutyus? Vagy extrém korán érő típus (a természetben bármi előfordulhat)! Esetleg valamiféle hormontermelő betegségről is szó lehet, de ez elég ritka dolog. Ha nem múlik a "roham", irány egy állatorvos.
Friss széna mindig legyen előtte. Eszik majd belőle, ha szükségét érzi. Rágcsálókat ad libitum szoktak etetni (korlátlan mennyiségben kapnak elegséget), és ők döntik el, hogy mennyit egyenek. Nem fog elhízni.
Én nem próbálkoznék ezzel. Az elefánt se játszik törpe selyemmajmocskával!
Perzsa macskáknál az arc orri részének mérete, azaz hogy mennyire rövid vagy hosszú az orra, a típustól, korszaktól és "divattól" függően változott és változik is. Volt időszak, amikor csakis nagyon rövid orrú cicákat tenyésztettek, mert akkoriban ez volt a divat tenyésztők és macskatartók körében. A fajtatisztaság csak a törzskönyvvel igazolható és csak ott fontos, ahol tenyésztésbe állítják az állatokat. Kíállításon is felvezethető keverék vagy nem fajtatiszta macska, így nem "fajtatisztasága" nem csökkenti az értékét, ha nem tenyésztés a célunk.
Szerintem ne kezelje! Jó helyen van az a lyuk. Hacsak nem valami sérülésről van szó. Egy fényképet hasznos lett volna mellékelni.