4826. Akvárium: milyen halakat tarthatunk együtt?
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A hétvégén Kapolcson jártunk és megnéztük, hogy milyen egy kutyabarát fesztivál. Sok négylábúval találkoztunk és elégedettnek tűntek.
Ismét megjelent a magyar határ közelében az afrikai sertéspestis (ASP); a vírust alig 20 kilométerre a magyar határtól, Beregújfalunál mutatták ki - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel. Magyarországon egyelőre nem jelent meg a vírus, amely a környező országokban már nagy károkat okoz.
Gyermekvárás alatt rengeteg kérdésünk merül fel, vajon tényleg összehangolható a gyermeknevelés és a kutyatartás? Bizonytalan vagy? Olvass tovább!
Egy új brit tanulmány szerint az idősebb embereknek receptre kellene felírni kutyát, hogy gyakrabban kimozduljanak otthonról, a kutyasétáltatás ugyanis az egyik leghatékonyabb módja a fizikai aktivitás megőrzésének.
Amilyen átfogó a kérdés a válasz is csak annyira átfogó lehet :). Ekkora akváriumba alapvetően kistestű halak tartása képzelhető el. Általános kezdő alapfelállás ekkora akváriumba: pontylazaccsapat (1 vagy 2 faj), 1-2 algaevő (ancistrus) és egy csapat páncélosharcsa. Csak ezen keretek között is igen nagy a választási tér és akkor még a csigasügéres akváriumot, vagy az ázsiai kistestű fajokkal benépesített akváriumot nem is említettük. Első lépésként nagyon fontos eldönteni, hogy milyen körülményeket fogunk tudni (és engedhetünk meg magunknak) biztosítani halaink számára. Ezen paramétereken magukat jól érző fajok közül válogathatunk úgy, hogy azok megférjenek egymással - ha több, egymással nem megférő, különböző igényű hal is megtetszik, akkor választani kell közüle. Konkrétabb kérdés esetén konkrétabb lehet a válasz is, általános elképzelések kialakulásához javaslom a szakirodalmak böngészését!
A központi idegrendszert - így az agyat is- érő sérülések megítélése meglehetősen nehéz. A gyógyulás általában hosszadalmas és nem mindig teljes. Fizikoterápia mellett gyógyszeresen is támogatni kell az idegszövetet. Ezeket a lehetőségeket beszélje meg állatorvosával!
A kezeléshez antibiotikumra van szükség, melyet állatorvossal kellene felíratnia.
Az általánosítás, miszerint a színes guppik a hímek nem teljes mértékben igaz. Albínó színváltozatoknál gyakran a nőstény is "színes", ezek azonban általában világossárgás- fehéres színűek, illetve az úszók a legtöbb esetben a nőstényeknél is színesek. A guppiknál a nemek megállapítására biztos pont az ún. gonopódium, ez a hímek párzószervvé módosult farok alatti úszója, bármely könyvben bőséges információt talál róla, az elevenszülő fogaspontyoknál a nemeket általában ez alapján már igen kis korban meg lehet különböztetni. A fekete guppi jól láthatóan hím, az utolsó kép jobb oldalán látható guppi pedig nőstény (a terhességi folt és a test alakja alapján jól kitűnik az egyébként elég homályos képből is :) )
A fülét meg kell nézetni állatorvossal,mert lehet, hogy atkás. A bolhairtásnak is van korszerűbb módja a porozásnál.