481. Bélférgek - minden harmadik kutya fertőzött!
Az állatokról, elsősorban kutyákról emberre átterjedő betegségek között elsőként említhetjük a kutyákban élő férgeket, amelyek egyre több gazdára is jelentenek nehezen felismerhető veszélyt.
Az állatokról, elsősorban kutyákról emberre átterjedő betegségek között elsőként említhetjük a kutyákban élő férgeket, amelyek egyre több gazdára is jelentenek nehezen felismerhető veszélyt.
Az állatok számára a hódítás nem más, mint üzlet. Biológiai üzlet, természetesen! Persze mégsem csupán ennyi...
3 nap a Felelős Állattartás jegyében! Gyere el Te is az Európa Kutyakiállításra, ahol nem csak kutyákkal, hanem több száz cicával, díszmadárral és kisállattal is találkozhatsz!
Szelíd, bizalmas kis madár a harzi-roller kanári, minden extra igény nélkül. Halk, fuvolázó éneke még az ingerlékenyebb embernek sem zavaró. Igazi lakásba való dekoratív kultúrmadár.
Végeztem már szemműtétet lovon, ivartalanítottam tengerimalacot, operáltam bikát, császármetszettem tehenet... sok érdekes esetem volt már, hiszen több mint 13 éve praktizálok.
A bolhátlanításra mindig szükség van, a lakásban élő állatok sincsenek védve, mert a gazdik bevihetik kintről a cipőjükön! Én a Frontline vagy az Advantix spot on-t ajánlom, de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található. Ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray).
Kedves Bernadett! A lakásban tartott papagájok szabad levegőre való kivitelénél elsődleges szempont, hogy ne legyen sokkal hidegebb kint, mint a lakásban, de tűző napra se kerüljenek. A leírás alapján legvalószínűbb, hogy a friss levegő udvarlási hajlamokat csalogatott elő a papagájból, de ha a borzolt tollazat állapota több napig is tart, akkor érdemes állatorvost felkeresni. Üdvözlettel: Rácz Sándor, Madárkert-díszmadár és kisállatpark
Kedves Éva! Toklász bemeneti seb, lábujjköz bőrének gyulladása, vagy akár kezdődő daganatos szövetszaporulat is lehet a képek alapján. Fontos lenne, hogy a kutya ne tudja nyalogatni (gallér,kötés) és hogy rendszeresen legyen fertőtlenítve a terület (jódos, vagy alkoholos). Hámosító kenőccsel, vagy antibiotikumos-szteroidos kenőccsel is lehetne kezelni, amíg állatorvosi ellátásra nem kerül. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
A boka alatti rész a lábközép csontokat jelenti. Sínes rögzítés nem igazán működik, mert a törött csont alatti és feletti ízületet is stabilan rögzíteni kellene. Ha a lábközépcsontok (4 db) nem mindegyike tört el, akkor az ép csontok ellátják a feladatukat,tudja terhelni a lábát az állat, a törött csontok össze fognak forrni. Ha mind eltört, műtéttel lehet rögzíteni azokat. Fiatal állat lévén jó eséllyel gyógyulni fog, de egy röntgen vizsgálatot érdemes lenne csináltatni, hogy biztosan törése van-e, a törés nem terjed-e ízületbe? stb.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!