481. Bélférgek - minden harmadik kutya fertőzött!
Az állatokról, elsősorban kutyákról emberre átterjedő betegségek között elsőként említhetjük a kutyákban élő férgeket, amelyek egyre több gazdára is jelentenek nehezen felismerhető veszélyt.
Az állatokról, elsősorban kutyákról emberre átterjedő betegségek között elsőként említhetjük a kutyákban élő férgeket, amelyek egyre több gazdára is jelentenek nehezen felismerhető veszélyt.
Az állatok számára a hódítás nem más, mint üzlet. Biológiai üzlet, természetesen! Persze mégsem csupán ennyi...
3 nap a Felelős Állattartás jegyében! Gyere el Te is az Európa Kutyakiállításra, ahol nem csak kutyákkal, hanem több száz cicával, díszmadárral és kisállattal is találkozhatsz!
Szelíd, bizalmas kis madár a harzi-roller kanári, minden extra igény nélkül. Halk, fuvolázó éneke még az ingerlékenyebb embernek sem zavaró. Igazi lakásba való dekoratív kultúrmadár.
Végeztem már szemműtétet lovon, ivartalanítottam tengerimalacot, operáltam bikát, császármetszettem tehenet... sok érdekes esetem volt már, hiszen több mint 13 éve praktizálok.
Műtét után legalább 7-10 napig kerülendő a túlzott megterhelés (ilyen a kutyaovi is). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Ha a macska nincs ivartalanítva, akkor lehet, hogy most ivarzik, és ez váltotta ki nála ezt a viselkedésbeli változást. Ebben az esetben a megoldás az ivartalanítás. Ha ivartalanítva van, egy vizeletvizsgálattal ki kellene zárni, az esetleges húgyúti gyulladásos folyamatokat, melyek okozhatják a vizeletürítési szokások megváltozását. Ha ez a vizsgálat is negatív eredménnyel zárul, akkor "csak" egy viselkedészavarral állunk szemben, melynek sokszor az okát is meg lehet találni (új családtag, új állat a háztartásban, másik alom használata stb.). Ebben az esetben a kiváltó okot kell megszüntetni-ha lehetséges. Végső esetben többféle gyógyszer, stresszoldó-szer is van forgalomban macskák viselkedészavarainak kezelésére.
Két lehetőség van, hogy a kölyökkutyák " féregmentességét" biztosítsuk: 1) az egyik, hogy 2 hetes kortól kezdve, az állatorvos által ajánlott féregtelenítővel kezeljük a kölyköket, két hetes időközökkel, 12-14 hetes korukig 2) egy megfelelően biztonságos szerrel, megfelelő adagban (fenbendazol) kezeljük az anyaállatot a vemhesség 42. napjától az ellés utáni második hét végéig (14. napig). A kölyköknél kb 6 hetesen ebben az esetben is kell féregteleníteni. Ez utóbbi verzió ugyan biztonságos, de nem túl gyakorlatias, és jóval drágább is. Így azt javaslom, féregtelenítsék rendszeresen az anyakutyát, de a vemhesség alatt ne, a kölyköket pedig a fent leírt módon 2 hetes kortól. Ami az oxytocin injekciót illeti, adását kizárólag állatorvos által, állatorvosi felügyelet alatt javaslom: amennyiben a vizsgálat alapján úgy ítéli meg, esetleg hasznos lehet, de nem minden esetben, és súlyos szövődményeket okozhat!
Próbálja meg a cikkben felvázolt módszerrel összeszoktatni a kutyákat. Sok sikert, türelmet és kitartást!
Szükséges a vízmelegítő.