4856. Varázsoljunk papírdobozból cicaházat
A cicák imádnak mindent, amit egy dobozban lehet csinálni: bebújni, nyújtózni, pihenni, aludni. Lepjük meg egy saját dobozból készített cicaházzal. Mutatjuk videón!
A cicák imádnak mindent, amit egy dobozban lehet csinálni: bebújni, nyújtózni, pihenni, aludni. Lepjük meg egy saját dobozból készített cicaházzal. Mutatjuk videón!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) is csatlakozik ahhoz a keselyűvédelmi kampányhoz, mely a keselyűgyilkos szer, az állatorvosi diclofenac betiltatását tűzte ki célul. Aláírásunkkal támogathatjuk munkájukat!
Szenvedés a bőrért: Mintegy három szarvasmarhának kell elpusztulnia egy autó bőrrel való teljes kárpitozása érdekében, úgy, hogy előtte állatkínzásnak megfelelő feltételek között éltek.
Megérkezett a Száhel-övezetbe a magyar jeladós fehér gólyák (Ciconia ciconia) többsége, de a Nílus-völgyet elhagyva már nehezen követhetők nyomon a GSM-hálózat lefedetlensége miatt - tájékoztatta az MTI-t a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület programkoordinátora.
Harminckét évesen, szívelégtelenség következtében elhunyt a világ legidősebb macskája - számolt be róla pénteken a Metro brit online újság.
Mind a Royal Canin, mind a Eukanuba a prémium tápok legfelső kategóriájához tartoznak, velük azonos kategóriájúak még a Hill´s által gyártott, tenyésztői és különleges táplálkozási igényeket kielégítő száraztápok és konzervek. Az, hogy ezek közül a tápok közül melyik a legjobb, nehéz megítélni. Bizonyos tulajdonságaiban az egyik vagy a másik a jobb, de összességében véleményem szerint azonos minőségűek.
Hasmenés nagyon sok mindentől lehet (táplálkozás, baktériumos vagy egyéb fertőző betegség...) és ettől függ, hogy a kicsikre veszélyes-e a dolog. Ezért, ha nem szűnik a probléma, akkor el kellene vinni állatorvoshoz.
Ha egyáltalán nem terheli, a hátsó végtagot, akkor valószínűleg komolyabb a probléma. Törés vagy ízületi ficam is lehet a háttérben. Mindenképpen el kellene mielőbb vinni a kis gekkót hozzáértő állatorvoshoz, aki alapos fizikális vizsgálat és röntgen kiegészítő vizsgálat után pontos diagnózist tud mondani.
Első "hallásra" allergiás eredetű bőrgyulladásnak tűnik a dolog. Ez valószínűsíthető az augusztus-szeptemberi időszak miatt is. Persze más (gomba, baktériumos fertőzés, stb.) is okozhat ilyen tüneteket, ezért célszerű lenne elvinni állatorvoshoz, mert kezelés nélkül nehezen fog csökkenni a viszketegség és a bőrbetegség.
Meg lehetne próbálni egy másik, éppen szoptató anyamacskát keresni dajkának. A táplálás függ attól is, hogy milyen korúak a kicsik. Tény, hogy a cicatejpor lenne a legjobb, de meg lehetne próbálni a sokat emlegetett "feles tejjel" is, illetve ha megfelelő korúak, akkor szilárd táplálékot is lehet már eléjük rakni.