4856. Varázsoljunk papírdobozból cicaházat
A cicák imádnak mindent, amit egy dobozban lehet csinálni: bebújni, nyújtózni, pihenni, aludni. Lepjük meg egy saját dobozból készített cicaházzal. Mutatjuk videón!
A cicák imádnak mindent, amit egy dobozban lehet csinálni: bebújni, nyújtózni, pihenni, aludni. Lepjük meg egy saját dobozból készített cicaházzal. Mutatjuk videón!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) is csatlakozik ahhoz a keselyűvédelmi kampányhoz, mely a keselyűgyilkos szer, az állatorvosi diclofenac betiltatását tűzte ki célul. Aláírásunkkal támogathatjuk munkájukat!
Szenvedés a bőrért: Mintegy három szarvasmarhának kell elpusztulnia egy autó bőrrel való teljes kárpitozása érdekében, úgy, hogy előtte állatkínzásnak megfelelő feltételek között éltek.
Megérkezett a Száhel-övezetbe a magyar jeladós fehér gólyák (Ciconia ciconia) többsége, de a Nílus-völgyet elhagyva már nehezen követhetők nyomon a GSM-hálózat lefedetlensége miatt - tájékoztatta az MTI-t a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület programkoordinátora.
Harminckét évesen, szívelégtelenség következtében elhunyt a világ legidősebb macskája - számolt be róla pénteken a Metro brit online újság.
Kedves állatbarát, ajánljuk stíves figyelmedbe a következő cikket.
Azzal kezdem, hogy alkoholos oldatot nem használnék fülbe. Arról ír, hogy mindenféle labor vizsgálatot csináltak. De nem találok arra való utalást, hogy fültampon vizsgálatot (tenyésztés, rezisztencia vizsgálat, parazitológia) végeztek volna. Mert mindenekelőtt erre lenne szükség. Az a gyanúm, hogy ennek eredménye nem lenne negatív... E vizsgálat eredményétől függően célzott kezelést kell végezni. Amennyiben a fenti vizsgálat se vezetne eredményre, akkor jöhet szóba pl. az allergia vizsgálat vérből (a szokásos vérvizsgálatok erre nem terjednek ki). A lényeg, hogy tovább kell keresni a betegség kiváltó okát, mert csak oki kezelés vezethet eredményre. A megalapozatlan "tanácsok" alapján végzett kezelések gyakran többet ártanak, mint használnak.
Pl. Fagyás. De meg kellene mutatni szakembernek személyesen.
Tisztelt Kérdező! Igen, idős korban a spermiumok érése és termelődése leállhat, de a nemzőképtelenség hátterében gyakran szervi ok áll. Ha ilyen probléma jelentkezik, egy alapos kivizsgálás indokolt.
Ha valóban ilyen rossz az állapota, miért nem hívják ki azt a kollégát, aki elkezdte a kezelést?! Nem túl szerencsés óránként másik állatorvost hívni, egy súlyosan sérült állathoz, illetve kérdezzék meg a kollégát, a legközelebbi állatkórház lehetőségéről és szükségességéről.