4861. A vadorzók miatt aktívabbak éjszaka az afrikai elefántok
Biztonságuk érdekében főként éjszaka aktívak az afrikai elefántok, ha vadorzók fenyegetik az életüket.
Biztonságuk érdekében főként éjszaka aktívak az afrikai elefántok, ha vadorzók fenyegetik az életüket.
Egy nem mindennapi tengerimalac palota építésének részleteibe pillanthatunk be. A luxuslakban minden használati és lakberendezési tárgy organikus, tágas, emeletes, állatbarát.
A szeptember a szarvasbőgés időszaka országszerte, így a somogyi erdőkben is. A szerelmes nagyvadak megfigyelése páratlan élmény, de fontos, hogy közben ne zavarjuk meg az állatokat és legyünk tekintettel az erdőlátogatási korlátozásokra is.
A Magyar Lovasterápia Szövetség a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat védnökségével és támogatásával 2017. szeptember 22-24. között, immáron tizenharmadik alkalommal rendezi meg nemzetközi és hazai Díjlovas Versenyét és Lovasterápiás Versenyét.
Isztambulban több ezer macska él az utcákon, a metropolisz életének szerves részét képezik. A meditatív hangulatú, színes dokumentumfilmben hét gyökeresen különböző személyiségű macska (a Simlis, a Szerető, a Pszichopata, a Bulikirálynő, a Játékos, a Vadász és az Úriember) szemén át láthatjuk az ókor óta létező, pezsgő kulturális életű városnak és lakóinak mindennapjait.
Kedves Gazdi! A levele alapján a kutyusánál több epilepsziás roham zajlott már. A második spontán jelentkező roham után már be kell állítani minden beteget a roham típusának megfelelő antiepileptikumra. Sajnálatosan az étrendváltoztatástól nem szoktak meggyógyulni az epilepsziás betegek.Az elaltatás abszolút nem indokolt,meg kéne indítani az epileptológiai kivizsgálást és az antiepileptikuok kivizsgálását,mert enélkül esélye sincs a gyógyulásra. Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan keressen meg az alábbi e-mail címen: kissgabriella@vipmail.hu Üdvözlettel Dr.Kiss Gabriella
Kedves gazdi! Először is, miért nem vitte el eddig állatorvoshoz? A betegség oka valószínűleg atka, ez egy bőr alatt élő élősködő, amit nagyon egyszerű kiirtani, ha időben kezelik. Kezdeti állapotban kis foltban szőrhullás, fehér "korpa" jelentkezik, majd egyre jobban terjed. Azonban annyira elhatalmasodott rajta, hogy sürgősen állatorvoshoz kellene vinni, aki imervectin tartalmú injekcióval tudja kezelni, az injekciót 7 vagy 10 nap múlva meg kell ismételni. Kérdés, hogy kibírja-e a kezelést, minél hamarabb kezelni kellene. Ezek az élősködők okozzák a korpás felszínt, egyszerűen elhal és leválik a bőr felső része, ami nagyon fájdalmas szegénynek. Az injekciós kezelés mellett a sebet is kezelni kell: langyos betadinos vízzel le kellene öblíteni naponta kétszer, megtörölni óvatosan, és valami enyhítő krémmel pl. Bepanthennel vagy körömvirág krémmel vékonyan bekenni.
Érdemes lenne egy röntgenvizsgálatot csináltatni., ha a köhögés hosszabb ideig fennáll. A gyakori köhögés hátterében szívbetegség is állhat, ezt hozzáértő állatorvos szív ultrahangos vizsgálattal tudja diagnosztizálni.
Sejtésem szerint az állatorvos kollégák csak ránézés alapján mondtak véleményt a megnagyobbodott heréről. Ezt én egy megalapozott diagnózis, vagy vélemény felállításához kevésnek érzem, mert kívülről nem lehet belelátni a herébe. Ehhez kellene valami objektív vizsgálat, pl. ultrahangos vizsgálat. Ezzel pl. jól lehetne látni, ha folyadékkal telt üreg lenne benne, vagy pl. a környezeténél sűrűbb szövetrész. Az esetleges ivartalanítás viszont ettől teljesen függetlenül is ajánlható, ha van erre hajlandóságuk, akár teljesen normális herék esetén is javasolnám.
Tisztelt Kérdező! A megadott információ igen kevés. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutatni állatorvosnak. Arról sem ír, hogy nőstény vagy kandúr, ivartalanított, mennyi idős, oltott-e stb. Irány az állatorvos!