4861. A vadorzók miatt aktívabbak éjszaka az afrikai elefántok
Biztonságuk érdekében főként éjszaka aktívak az afrikai elefántok, ha vadorzók fenyegetik az életüket.
Biztonságuk érdekében főként éjszaka aktívak az afrikai elefántok, ha vadorzók fenyegetik az életüket.
Egy nem mindennapi tengerimalac palota építésének részleteibe pillanthatunk be. A luxuslakban minden használati és lakberendezési tárgy organikus, tágas, emeletes, állatbarát.
A szeptember a szarvasbőgés időszaka országszerte, így a somogyi erdőkben is. A szerelmes nagyvadak megfigyelése páratlan élmény, de fontos, hogy közben ne zavarjuk meg az állatokat és legyünk tekintettel az erdőlátogatási korlátozásokra is.
A Magyar Lovasterápia Szövetség a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat védnökségével és támogatásával 2017. szeptember 22-24. között, immáron tizenharmadik alkalommal rendezi meg nemzetközi és hazai Díjlovas Versenyét és Lovasterápiás Versenyét.
Isztambulban több ezer macska él az utcákon, a metropolisz életének szerves részét képezik. A meditatív hangulatú, színes dokumentumfilmben hét gyökeresen különböző személyiségű macska (a Simlis, a Szerető, a Pszichopata, a Bulikirálynő, a Játékos, a Vadász és az Úriember) szemén át láthatjuk az ókor óta létező, pezsgő kulturális életű városnak és lakóinak mindennapjait.
Magától nem tűnhet el, de amíg nem jelentkezik újból, ne aggódjon. Ha újra érzékeli a problémát, forduljon állatorvoshoz.
A leírás alapján nehéz volna a bajt diagnosztizálni. Javaslom, hogy mielőbb keressenek fel egy állatorvost, hiszen több oka is lehet a tünetnek! Állatorvosi gyakorlatunkban gyakran találkozunk olyan esetekkel, amikor házi kedvenceink mérgezésre utaló tüneteket mutatnak. Ilyenkor, alapos kikérdezés után derül fény arra, hogy a tulajdonos, otthon, önkényesen, humán gyógyszerrel kezelte állatát. Leggyakoribb probléma a gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító készítmények beadása. A fájdalom-és lázcsillapítók közül a legveszélyesebb hatóanyagok a paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, naproxen, stb...
Már az első napon állatorvoshoz kellett volna fordulni a vérző macskával! Mihamarabb tegyék meg.
Sokféle betegség gyengítheti a galamb szervezetét, ha nincs kóros mértékben lefogyva(ilyen sürgős esetben csak találomra lehet kezelgetni féregtelenítéssel, szélsspektrumú antibiotikummal), akkor a félrekezelés kockáztatása helyett vigye állatorvoshoz, aki alaposan kivizsgálja, vérmintát vesz. A verebek nagyon sok betegség hordozói az élősködőktől a baktérium fertőzéseken át a vírusokig. Nem ismerem a két galambfajta tulajdonságainak pontos öröklésmenetét, de általában igaz, hogy az életképesebbé tevő jellemvonások jelennek meg az utódokban. Vagyis a túlzott testméretet, a remegő fejet okozó gének valószínűleg kevésbé lesznek dominánsak. A tesztpárosítás fogja eldönteni, milyenek lesznek a fiókáik.
A kecsketejen kívül alkalmazható a kifejezetten kutyák részére kifejlesztett tejpótló (bármely állatpatikában kapható). A föcstej (colosztrum, előtej) védő hatása természetesen egyik esetben sem alakul ki, ezt csak dajkakutya "használata" esetén várhatjuk. A mennyiség a kölyök mérete és étvágya függvénye, általában 5ml és 20 ml között etetésenként. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós