4861. A vadorzók miatt aktívabbak éjszaka az afrikai elefántok
Biztonságuk érdekében főként éjszaka aktívak az afrikai elefántok, ha vadorzók fenyegetik az életüket.
Biztonságuk érdekében főként éjszaka aktívak az afrikai elefántok, ha vadorzók fenyegetik az életüket.
Egy nem mindennapi tengerimalac palota építésének részleteibe pillanthatunk be. A luxuslakban minden használati és lakberendezési tárgy organikus, tágas, emeletes, állatbarát.
A szeptember a szarvasbőgés időszaka országszerte, így a somogyi erdőkben is. A szerelmes nagyvadak megfigyelése páratlan élmény, de fontos, hogy közben ne zavarjuk meg az állatokat és legyünk tekintettel az erdőlátogatási korlátozásokra is.
A Magyar Lovasterápia Szövetség a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat védnökségével és támogatásával 2017. szeptember 22-24. között, immáron tizenharmadik alkalommal rendezi meg nemzetközi és hazai Díjlovas Versenyét és Lovasterápiás Versenyét.
Isztambulban több ezer macska él az utcákon, a metropolisz életének szerves részét képezik. A meditatív hangulatú, színes dokumentumfilmben hét gyökeresen különböző személyiségű macska (a Simlis, a Szerető, a Pszichopata, a Bulikirálynő, a Játékos, a Vadász és az Úriember) szemén át láthatjuk az ókor óta létező, pezsgő kulturális életű városnak és lakóinak mindennapjait.
Tisztelt Istvàn! Fenti leìràsa alapjàn feltètelezhetően ràgcsàlóról van szó,valószìnű patkànyròl. Javaslom egy szakember felkeresèsèt az irtàshoz! Üdvözlettel, dr. Puskàs Gàbor.
Nyugodtan lehet adni nekik tökfélét.
A feltett kérdés ebben a formában szinte megválaszolhatatlan. Nem tudjuk ugyanis, hogy miből volt a kis zacskó, milyen volt a mérete, és azt sem, vajon egyben nyelte-e le a kutya, vagy esetleg szétrágta? De ugyanúgy nincsenek információk a kutyáról sem. Nem tudjuk, mekkora méretű, és produkál-e már valamilyen tünetet, ami arra utalhatna, hogy esetleg baj van. Úgyhogy én ezek alapján most azt mondom, várjon türelemmel, figyelje a kutyát és a produktumait, és majd akkor forduljon orvoshoz, ha valami szokatlant tapasztal (pl. hányás).
Az eset mindenképpen állatorvosi ellátás igényel!!!! Ha a közelben nincs állatorvos, a www.maok.hu (állatorvosi kamara honlapja) -n megtalálja az ügyeletest! Az otthoni "barkácsolással" árthat a macskájának!!!
Kedves GTM! A felsorolt tünetek lehetnek a szteroid injekciótól, de tudni kell hogy idővel a tartós szteroid kezelés ún. Cushing betegséget okoz a kutyában. Sajnos már ennek a tünetei is lehetnek a felsoroltak. Érdemes lenne a bőrbetegséget pontosan diagnosztizálni (pl. allergia tipus diagnosztika) és a diagnózis birtokában egy célzottabb, kevesebb mellékhatást jelentő terápiát kialakítani (pl. hiposzenzitizálás stb.). Mindenképpen keresse fel állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc