4866. 15 tárgy, amivel eltávolíthatjuk a macskaszőrt az otthonunkból
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Az idén 25 éves Rex Kutyaotthon Alapítvány létrejöttekor még általános gyakorlat volt, hogy a megunt kutyákat, macskákat lelketlen gazdáik egyszerűen kidobták, vagy a felesleges szaporulatot vízbe fojtották. Azóta negyed évszázad telt el: támogatók, partnerek és önkéntesek segítettek abban, hogy létrejöhessen a Rex Állatsziget, amely hazánk egyik legjobban felszerelt állatvédelmi központja.
Sokan követik el azt a hibát, hogy megvásárolnak egy pár centis, csodaszép színekben pompázó sügért és beteszik a család kedvenc neonhalai, bettái és mollyjai közé...
A XXI. századra jelentősen megváltoztak az állattartási szokások, a kutya például már nemcsak házőrző, hanem számos háztartásban az ember társa.
Elkezdődött az őszi haltelepítés a Balatonba, eddig 47 tonna, kifogható méretű, háromnyaras ponty került a tóba - számolt be Nagy Gábor, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BH) horgászati ágazatvezetője kedden, amikor sajtónyilvános lehalászást tartottak a társaság balatonlellei - írmapusztai - halastavánál.
Kedves Kérdező! A testsúlyra számított pontos adagot ellenőrzötten kell beadni. Ismétlése is fontos. Hatott-e a féregtelenítő, ha a székletben nem voltak élősködők? Elkaphatom-e a cicától a galandférget? Hogyan féregtelenítsük macskánkat páncéling nélkül? Közösen a belső élősködők elleni küzdelemben
Ha odaadják, mindenképp hozza el szegényt! Ha ilyen könnyen megválnak tőle, oda nem való kutya. A korát kB tudja állatorvos megmondani a fogai alapján. Az örökbefogadás igazi állatbarát döntés. Örülök,hogy jó gazdihoz fog kerülni a kiskutya. Az emlői vissza fognak húzódni.
Tisztelt Tulajdonos, Kedves Györgyi! A RTG alapján az látható, hogy csípőízületi dysplasiára utaló jelek és gerinc spondylosis vannak, emiatt lehet- annak ellenére, hogy a térdműtétje jó sikerült -sajnos érzékenység, fájdalom lehet a hátsó lábaknál. Vizsgálat nélkül erre nehéz válaszolnom, hogy mi okozza, mindenképp javasolnék egy részletes ortopédiai és neurológiai fizikális vizsgálatot olyan kollégánál, aki ebben jártas, ennek függvényében pedig, ha szükséges újabb RTG-t is. A vérvizsgálati eredmények szintén már régebbiek 1 évnél( 2016.12.hó) itt is indokolt lenne egy aktuális eredmény. Nem biztos, hogy rögtön operálni kell, ha még mondjuk a csípőjével is van gond, gyógyszeres kezeléssel, vagy PRP saját vér terápiával, őssejt kezeléssel nagyon jó eredményeket érünk el műtéti beavatkozás nélkül is ma már. Ezek tulajdonképpen ízületbe beadott speciális injekciók, bővebben olvashat a honlapom erről( www.kutyaterd.hu). Remélem tudtam segíteni, jobbulást kívánok a kutyájuknak! Dr. Fux Attila
Nehéz kérdés. Időskori demencia is lehet. Ennek valószínűsége akkor van,ha minden egyéb lelete negatív. Egy vér labor vizsgálat mindenképp fontos lenne, mírt belgyógyászati oka is lehet a tüneteinek.Lehet agydaganat, kisebb stroke a háttérben,ami fokális epilepsziás rohamokat generál. A kiegészítő vizsgálatok közül egy MR vizsgálat mindenképp indokolt lenne. Budapesten a Vetscan Diagnosztika foglalkozik ilyen vizsgálattal.
Kedves Gazdi! Kérdés, hogy mennyi idős társat kapott a hím tengerimalac. A dominanciakérdés és a terület nagysága miatt miatt két azonos méretű fiú malac gyakran nem szoktatható össze, mivel állandóan össze fognak verekedni és komoly sérüléseket is okozhatnak egymásnak. Ha az új malac még kölyök, maximum 2-3 hónapos, meg lehet próbálni az összeszoktatást, nem a közös ketrecben, hanem külön terepen, plusz egymás szagát akkor tudják megszokni, ha a ketrecekben naponta váltogatva laknak, egy-egy napot mindig a másik ketrecében töltenek, majd 1-2 hét után össze lehet engedni őket, de csak kölyök társmalac esetén javaslom a kísérletezést. A hímeket társas tartásban legbiztosabban ivartalanításuk után nősténnyel lesznek jól meg, ilyenkor az udvarlás megmarad következmények nélkül és mindkét állatka jól érzi magát. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő Hogyan viselkedik a tengerimalac velünk és társaival? Bevezetés a tengerimalac tartás rejtelmeibe