4866. 15 tárgy, amivel eltávolíthatjuk a macskaszőrt az otthonunkból
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Az idén 25 éves Rex Kutyaotthon Alapítvány létrejöttekor még általános gyakorlat volt, hogy a megunt kutyákat, macskákat lelketlen gazdáik egyszerűen kidobták, vagy a felesleges szaporulatot vízbe fojtották. Azóta negyed évszázad telt el: támogatók, partnerek és önkéntesek segítettek abban, hogy létrejöhessen a Rex Állatsziget, amely hazánk egyik legjobban felszerelt állatvédelmi központja.
Sokan követik el azt a hibát, hogy megvásárolnak egy pár centis, csodaszép színekben pompázó sügért és beteszik a család kedvenc neonhalai, bettái és mollyjai közé...
A XXI. századra jelentősen megváltoztak az állattartási szokások, a kutya például már nemcsak házőrző, hanem számos háztartásban az ember társa.
Elkezdődött az őszi haltelepítés a Balatonba, eddig 47 tonna, kifogható méretű, háromnyaras ponty került a tóba - számolt be Nagy Gábor, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BH) horgászati ágazatvezetője kedden, amikor sajtónyilvános lehalászást tartottak a társaság balatonlellei - írmapusztai - halastavánál.
A kandúr macskáknál a "mehetnék" szinte mindig fennáll. Igen kellemetlen érzés a macskának és a gazdinak, ha folyton "mehetnéke" van a hormonoktól. Az ivartalanítás után megnyugszik a cica és sok kellemetlen betegségtől is megmenekül.
A lakásban tartott macskák a karomélesítésüket a bútorokon és a tapétán végzik. A macskák részére megfelelő kaparófát vagy külön erre a célra gyártott macskabútort tanácsos vásárolni.
Az árakkal kapcsolatban nem tudok semmit sem mondani, mert mindehol más és más ára van a beavatkozásoknak. De azt gondolom, ez a beavatkozás nem lehet túl drága.
Az állatorvosát sürgősen látogassa meg, mert egy általunk nem veszélyesnek ítélt vérzés a papagájok számára életveszélyes elvérzéshez vezethet.
Valószínűleg kötőhártya-gyulladása van a kiskutyának. A rövidorrú fajtáknál sokszor előfordul. Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy kell-e kezelni és ha igen, milyen gyógyszerrel, mennyi ideig. Néha az is okozhat hasonló tüneteket, hogy egyszerűen a szőrszál belekerül a szemrésbe és az zavarja, irritálja a kutya szemét.