4866. 15 tárgy, amivel eltávolíthatjuk a macskaszőrt az otthonunkból
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Az idén 25 éves Rex Kutyaotthon Alapítvány létrejöttekor még általános gyakorlat volt, hogy a megunt kutyákat, macskákat lelketlen gazdáik egyszerűen kidobták, vagy a felesleges szaporulatot vízbe fojtották. Azóta negyed évszázad telt el: támogatók, partnerek és önkéntesek segítettek abban, hogy létrejöhessen a Rex Állatsziget, amely hazánk egyik legjobban felszerelt állatvédelmi központja.
Sokan követik el azt a hibát, hogy megvásárolnak egy pár centis, csodaszép színekben pompázó sügért és beteszik a család kedvenc neonhalai, bettái és mollyjai közé...
A XXI. századra jelentősen megváltoztak az állattartási szokások, a kutya például már nemcsak házőrző, hanem számos háztartásban az ember társa.
Elkezdődött az őszi haltelepítés a Balatonba, eddig 47 tonna, kifogható méretű, háromnyaras ponty került a tóba - számolt be Nagy Gábor, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BH) horgászati ágazatvezetője kedden, amikor sajtónyilvános lehalászást tartottak a társaság balatonlellei - írmapusztai - halastavánál.
2 tojó és 1 hím együtt tartása nem a legegészségesebb. A tojók állandóan rivalizálni fognak egymással a hím kegyeiért. A tojásrakás egyébként nem függ össze a párban tartással. Egyedüli tojók is rakhatnak tojásokat. Elképzelhető, hogy a hím mindkét tojónak udvarolni fog, és a tojások is terméketlenek lesznek. De ez így nagyban eltér a megszokottól. Javaslom, hogy szerezzen be még egy hímet a madarak mellé, így mindegyik madara párban, boldogan élhetne.
Valószínűleg az első ellés okozta stressz az, ami a nyugtalanság hátterében van. Javaslom az állatpatikákban kapható D.A.P. párologtató feromon hatású készítményt. A lakás azon szobájába, ahol a kutya van, ott kell egy fali konnektorban elhelyezni és 4 hétig használni. A kölyköknek is jót tesz.
A házikeltetőkben való keltetés nem vezet eredményre. Javaslom egy gyári készítésű berendezés beszerzését.
Ez nem jelent problémát, teljesen normális dolog, hogy az ivarérettségüket elért tojók tojásokat raknak. A tojásokat el kell távolítani és ki kell dobni.
Előfordul és hamar el fog múlni. És persze nem kell "rossz helyen" simogatni, amíg ott fáj.