4866. 15 tárgy, amivel eltávolíthatjuk a macskaszőrt az otthonunkból
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Az idén 25 éves Rex Kutyaotthon Alapítvány létrejöttekor még általános gyakorlat volt, hogy a megunt kutyákat, macskákat lelketlen gazdáik egyszerűen kidobták, vagy a felesleges szaporulatot vízbe fojtották. Azóta negyed évszázad telt el: támogatók, partnerek és önkéntesek segítettek abban, hogy létrejöhessen a Rex Állatsziget, amely hazánk egyik legjobban felszerelt állatvédelmi központja.
Sokan követik el azt a hibát, hogy megvásárolnak egy pár centis, csodaszép színekben pompázó sügért és beteszik a család kedvenc neonhalai, bettái és mollyjai közé...
A XXI. századra jelentősen megváltoztak az állattartási szokások, a kutya például már nemcsak házőrző, hanem számos háztartásban az ember társa.
Elkezdődött az őszi haltelepítés a Balatonba, eddig 47 tonna, kifogható méretű, háromnyaras ponty került a tóba - számolt be Nagy Gábor, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BH) horgászati ágazatvezetője kedden, amikor sajtónyilvános lehalászást tartottak a társaság balatonlellei - írmapusztai - halastavánál.
A prognosi felállításához laborvizsgálatra van szükség:, máj, vese állatota, csontvelő állapota. Általában azonban meg lehet menteni a kutyusokat megfelelő kezeléssel.
Hatékonyan irtható a tolltetű és az atka Neostomosan permetezéssel, melyet egy-két héten belül ismételni kell, majd a fészkeket piretrin tartalmú porral kellene beszórni.
Kedves asdf, ajánljuk szíves figyelmedbe a következő cikkünket:
A legjobb tudomásom szerint nem mérgező teknősökre ez a növény és nyugodtan napozhat ott a teknős. Ennek ellenére, ha biztosra akar menni, érdemes egy hozzáértő botanikus véleményét megkérdezni, hogy tartalmaz-e valamilyen mérgező anyagot az Aloe aristata.
A macska kölyköknek 3 hetes korukra már ki kell, hogy nyíljon a szemük. Így már csak emiatt is érdemes lenne felkeresni egy állatorvost, és akkor együtt megmutatni a két problémát.