4866. 15 tárgy, amivel eltávolíthatjuk a macskaszőrt az otthonunkból
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Közönséges használati tárgyak új szereben: segítenek megoldani a macskatartók szőrproblémáit.
Az idén 25 éves Rex Kutyaotthon Alapítvány létrejöttekor még általános gyakorlat volt, hogy a megunt kutyákat, macskákat lelketlen gazdáik egyszerűen kidobták, vagy a felesleges szaporulatot vízbe fojtották. Azóta negyed évszázad telt el: támogatók, partnerek és önkéntesek segítettek abban, hogy létrejöhessen a Rex Állatsziget, amely hazánk egyik legjobban felszerelt állatvédelmi központja.
Sokan követik el azt a hibát, hogy megvásárolnak egy pár centis, csodaszép színekben pompázó sügért és beteszik a család kedvenc neonhalai, bettái és mollyjai közé...
A XXI. századra jelentősen megváltoztak az állattartási szokások, a kutya például már nemcsak házőrző, hanem számos háztartásban az ember társa.
Elkezdődött az őszi haltelepítés a Balatonba, eddig 47 tonna, kifogható méretű, háromnyaras ponty került a tóba - számolt be Nagy Gábor, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. (BH) horgászati ágazatvezetője kedden, amikor sajtónyilvános lehalászást tartottak a társaság balatonlellei - írmapusztai - halastavánál.
Sajnos a kiskutyák egyszer felnőnek, és ha nincs a közelben egy idősebb, aki megnevelje őket, akkor nagyon el tudnak szemtelenedni. Rákiabálni nem érdemes, mivel ebben a helyzetben, az anya magára veszi a szidalmat, amire visszahúzódik. A kölyök önbizalma ezután, csak még erősebb lesz. Ha esetleg, ráhagyja az idősebbre, hogy türelme fogytán megnevelje, valószínű, hogy a durva játékot abba fogja hagyni.
Nehéz megválaszolni a beteg vizsgálata nélkül a kérdést. Tény, hogy gyakori az angol bulldog tenyészetekben az un. fókaláb, amely mindkét hátsó láb deffektusát jelenti, teljesen nyújtva hátul vannak a lábak és nem tud járni az állat. Egyoldali elváltozással még nem találkoztam! Véleményem szerint, ha ajándékba kapja, akkor fogadja el és meg kell vizsgáltatni egy szakemberrel.
Egy meleg terráriumban, nedves talajban gond nélkül kikelnek a kis teknősök!
Szerintem mindössze egy szokásról van szó. A cicája szereti, ha van a feje alatt valami alvás közben. Viszont ha a "fuldoklásos" tünetek tényleg súlyosak, akkor érdemes lenne elvinni állatorvoshoz egy kivizsgálásra.
A mostani viselkedése teljesen normálisnak tűnik! Valószínűleg az ellés közeledtével majd megnyugszik, feltéve ha biztonságos és minden tekintetben megfelelő helye van. Az ellés előtt fészket fog készíteni, amiben megbújhat és itt lezajlik az ellés. Különösebb konkrét ellés előtti tünetek nemigen vannak.