4871. Ne csak az állatok világnapján legyünk humánusak!
Az év egészében úgy kellene éljünk, hogy a természettel, környezetünkkel, az abban találhatótöbbi élőlényel megtaláljuk a humánus normát.
Az év egészében úgy kellene éljünk, hogy a természettel, környezetünkkel, az abban találhatótöbbi élőlényel megtaláljuk a humánus normát.
Symbát a világ 5 legjobb mentőkutyája között tartják számon, erdős terepen és romok között is megtalálja a keresett személyt.
100 kutyák foglaltak le egy lakatlan családi ház udvarán Söjtörön 2017. október 4-én.
Játékfilmet kap Clifford, a nagy piros kutya, melynek kalandjait korábban animációs sorozatban élvezhették a gyerekek a televízióban.
Dylan egy gyönyörű Maine Coon cica, a hétvégi macskakiállítás győztese.
Valószínűleg az ivarzási tünetek felfüggesztésére írtak elő a cicának ilyen tablettát, helyes adagolás mellett nem hinném, hogy vemhes maradhat, azonban figyelembe kell venni, hogy helytelen adagolás esetén a cica ivarzó lehet és vemhesülhet is, ezért pontosan tartsuk be az adagolási előírást!
Több cikket is olvashatsz a témáról a Haziallat.hu-n, lásd az alábbi linkeket!
A 3. szemhéj előesése alapvetően azért következik be, mert kisebb-nagyobb fokú dehidráció (folyadékvesztés) kapcsán a szemgolyó mélyebbre süllyed a szemgödörben, melynek kapcsán a a szemgolyó kevésbé támasztja a 3. szemhéjat, ezért az előrecsúszik. A 3. szemhéj gyulladásától eltekintve nem önálló betegségről, csupán tünetről van szó, amely arra utal, hogy valami probléma van az állattal (pl. napokig nem táplálkozott és ivott rendesen), vagy valamilyen betegség következtében legyengült a szervezete. Tehát egy olyan tünetről van szó, ami "indikátorként" működik. Ezért azt javaslom, hogy - azon túl, hogy próbálják meg jól tartani eleséggel és vízzel, és persze szeretettel - mutassák meg a kezelő állatorvosnak, nincs-e a tünetek hátterében valamilyen betegség is. Sajnos az elkóborlás, a kóbor macskákkal való - nemritkán durva - találkozás lehetőséget ad különböző fertőző betegségek "beszerzésére", melyek között több gyógyíthatatlan is van (FIP, leukózis, immunhiány betegség). Szerencsére nagyobb a valószínűsége, hogy csupán kimerültségről, 2 napos éhezésről, szomjazásról van csak szó. De az ördög nem alszik. Úgyhogy irány az állatorvos!
A macskabajusz letöredezésnek okát nagyon nehéz (sok esetben lehetetlen) kideríteni. Legtöbbször a hosszú szőrszál szokásosnál másabb (gyengébb) szerkezete áll a háttérben, aminek leginkább genetikai okai vannak. (Egyes fajmacskákban nagyon gyakori jelenség.) Ha kijáró életmódot folytat, sokszor kerülhet olyan helyzetbe, ami a bajusz szálak sérülését okozza. Az sem lehetetlen, hogy a full extrás ellátás ellenére valamilyen anyagból hiányt szenved. Nagyon alaposan kellene utána járni a dolognak, vérvétel, szőrminta vizsgálat, stb..
Hogy a malacok meddig képesek szaporodni, az eléggé változó. A nőstény korát tekintve szerintem nem érdemes kísérletezni. Kétféle megoldás képzelhető el. Az egyik a hím ivartalanítása, amely ma már rutinműtétnek számít. A másik (kicsit kényszermegoldás), hogy a terráriumot kettéválasztja egy ráccsal, amelyen keresztül a malackák látják, érzik, hallják egymást.